Senator Waldemar Bonkowski zostanie wyrzucony z PiS?

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 12:12
fot. archiwum/MD-Z

Rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski złożył wniosek wykluczający senatora z Kaszub Waldemara Bonkowski jako członka partii Prawa i Sprawiedliwości. Powodem mają być treści antysemickie, które senator zamieścił na swoim facebooku w lutym br. - Zarzut jest absurdalny. Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę antysemitą - komentuje senator Bonkowski.

Decyzja jeszcze nie zapadła, ale rzecznik dyscypliny partyjnej zawnioskował o usunięcie z partii Prawa i Sprawiedliwości senatora Waldemara Bonkowskiego.

Przypomnijmy, że senator Bonkowski został zawieszony w prawach członka partii oraz Klubu Parlamentarnego PiS-uw lutym br. Tak zdecydował prezes partii Jarosław Kaczyński. Decyzja ta miała związek z umieszczeniem na facebooku przez kaszubskiego polityka filmiku, który ukazuje nazistowski materiał propagandowy "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć".

- Zarzut jest absurdalny. Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę antysemitą. Jest to pomówienie. Film, który kliknąłem jest oficjalnym filmem na stronach instytutu w Jerozolimie i we wszystkich muzeach żydowskich. Na podstawie tego filmu odbywały się procesy norymberskie. Nie tak dawno obchodziliśmy rocznicę powstania w Getcie Warszawskim i TVP Info od rana do wieczora emitowało sekwencje z tego filmu jako dokument, a mnie nazwano antysemitą - komentuje senator Waldemar Bonkowski.

- Senatorem będę do końca kadencji. Czy będę się odwoływał? Jeśli ktoś nie chce mnie w partii i stawia mi absurdalny zarzut, to na siłę nie będę walczył o to, aby w partii pozostać. Jest to bardzo przykra sytuacja, gdyż praktycznie całe swoje dorosłe życie poświęciłem jednej partii, ale mimo to nie żałuję tych 28 lat w naszej formacji. Gdyby tak się stało, że zostanę wyrzucony, nigdy nie będę żałował, że byłem w tej partii, bo będąc w niej robiłem to dla Polski. Nadal uważam, że przynajmniej dziś Prawo i Sprawiedliwości jest jedyną siłą, która może w Polsce coś dobrego zrobić. Sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku. Czy będę w partii czy poza nią, dalej będę robił to co robiłem. Tak, jak wielokrotnie podkreślałem, pierwszą moją partią jest bowiem Polska - kontynuuje.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.