Otwarcie nowego placu zabaw i festyn z Górkach

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 09:48
fot. nadesłane/UG Karsin

W niedzielę, 3 czerwca przy świetlicy wiejskiej w Górkach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z otwarciem nowego placu zabaw. W imprezie uczestniczyło ponad sto osób, zarówno dzieci jak i dorosłych.

Gry i konkursy dla najmłodszych zorganizowała sołtys Barbara Peplińska, a zabawę umilała muzyka zespołu "Wdzydzanie". Nie zabrakło również poczęstunku w postaci żurku, słodkości i lodów i napojów, które przygotowała sołtys przy finansowym wsparciu radnego z Górek Jana Wardyna. Sporo emocji wywołał rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją młodzieży szkolnej z Górek oraz "Reszty Świata", którą stanowiła głównie młodzież z Dąbrowy oraz Wiela. Mecz sędziował nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Wielu Krzysztof Narloch.

Po zaciętym pojedynku zwyciężyła reprezentacja Górek 4:3. Dodatkowo rozegrano też konkurs rzutów karnych, w którym również lepsi okazali się piłkarze z Górek wygrywając 5:4. Dla najmłodszych uczestników imprezy największą atrakcją był oczywiście nowy plac zabaw. Składa się on z kilkunastu nowoczesnych urządzeń, w tym huśtawek, karuzeli, bujaków, które służą do zabawy i rozwijania ogólnej sprawności ruchowej. Wszystkie urządzenia i elementy wyposażenia posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Przy placu zabaw od strony ulicy oraz sąsiedniej działki pracownicy Urzędu Gminy zamontowali nowe ogrodzenie, a w najbliższych dniach podobne ogrodzenie wykonane zostanie z drugiej strony budynku świetlicy. Na terenie placu zabaw zamontowano też stojak na rowery, kosze i ławki dla opiekunów dzieci. Łączny koszt urządzenia placu zabaw wyniósł ponad 40 tys. zł i w całości został pokryty ze środków własnych Urzędu Gminy w Karsinie.

W najbliższym czasie przy boisku, które ma wymiary boisk typu "Orlik" urządzone zostanie dodatkowe boisko do gry w siatkówkę. Przy świetlicy stanie nowa drewniana scena na potrzeby organizowanych tu imprez i festynów, której budowę sfinansuje radny Jan Wardyn - przedsiębiorca, właściciel lokalnej firmy przetwórstwa drewna.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.