Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach w Kościerzynie

środa, 6 czerwca 2018 r., 10:35
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

W miniony weekend na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach kat. E0, E i D pod patronatem Burmistrza Miasta Kościerzyna. Zawody zgromadziły 174 młodszych zawodników z 13 klubów z całej Polski.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Manta Kościerzyna.

Oprócz zawodników z kat. D (13-12 ) i kat. E (11-10) po raz pierwszy została sklasyfikowana najmłodsza grupa zawodników E0 - 9 lat i młodsi. Wręczonych zostało 149 medali indywidualnych i 152 medale dla 38 sztafet oraz 18 nagród rzeczowych dla zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych w generalnej klasyfikacji.

Każdy zawodnik Mistrzostw Polski podczas rozpoczęcia zawodów otrzymał pamiątkowy kubek, natomiast najmłodsi zawodnicy z kat. E0 dodatkowo otrzymali okolicznościowe czepki pływackie na pamiątkę udziału w Mistrzostwach Polski 2018 w Kościerzynie.

W sobotę wieczorem dla wszystkich zawodników zostało zorganizowane ognisko z kiełbaskami z okazji Dnia Dziecka na terenie Hotelu Garczyn.

Podczas zawodów zostało ustanowionych osiem Rekordów Polski, między innymi dokonała tego płynąca poza konkursem sztafeta chłopców UKS Manta Kościerzyna 4 x 100 BF w składzie: Damian Kutela, Michał Koliński, Szymon Kropidłowski, Marcin Łukowicz.

Dla drużyny UKS Manta Kościerzyna cztery medale zdobyli:
Olga Guzińska (12 lat) złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski na 800 SF
Dawid Kropidłowski (9 lat) brązowy medal na 100 SF

Dwa brązowe medale sztafety (10-11 lat) na 4 x 50 BF:
dziewcząt w składzie: Helenka Breska, Julia Kolińska, Maja Majewska, Karolina Zolondek
mieszana w składzie: Julia Kolińska, Maja Majewska, Krzysiu Binkowski, Olek Koliński

nadesłane/UKS Manta Kościerzyna/Beata Zembrzycka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.