Medale młodych lekkoatletów z Lipusza na Mistrzostwach Pomorza

środa, 6 czerwca 2018 r., 10:26

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz zarazem uczniowie Zespołu Szkół w Lipuszu na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Juniorów Młodszych w Sopocie. Z mistrzostw powrócili z pięcioma medalami.

W sobotę, 26 maja na stadionie lekkoatletycznym w Sopocie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego Juniorów mł. w lekkiej atletyce. Podczas zawodów kolejne sukcesy zanotowali zawodnicy UKS Lipusz.

Jan Ebertowski zdobył złoty medal w rzucie oszczepem posyłając oszczep na odległość 47.14m, srebrny medal zdobył także zawodnik UKS Lipusz Krystian Domaszk, który rzucił oszczepem na odległość 43.43m. Medal srebrny zdobył również dyskobol Dawid Słodki z wynikiem 36.88m. Jego kolega z drużyny wywalczył w tej samej konkurencji brązowy medal posyłając dysk na odległość równych 32m. W biegu na 400m ppł. medal brązowy wywalczył Nataniel Kopp Ostrowski z wynikiem 63,12s.

Warto dodać, że cała piątka zawodników jest o rok młodsza w tej kategorii wiekowej (rzutowcy mają sprzęt cięższy oszczep - 700g, dysk - 1,5kg.), co tym bardziej podnosi rangę ich wyników.

Jest to kolejny sukces młodych lekkoatletów UKS Lipusz (uczniów ZS Lipusz) po wygraniu Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, gdzie zdobyli najwięcej, bo 21 medali. Zdecydowanie wygrywali również klasyfikacji drużynowej dziewcząt wyprzedzając drugi Lubań o prawie 50 pkt., natomiast wśród chłopców wyprzedzili kolejny zespół SP 3 Kościerzyna o 34 pkt. Wiedli prym także w punktacji szkół powiatu kościerskiego, wyprzedzając drugi zespół SP 3 Kościerzyna o prawie 90 pkt.. W finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Słupsku zdobyli pięć medali, w tym dwa złotych.