Na widok fotoradaru, zaczął hamować. Doprowadził do kolizji i stracił prawo jazdy

środa, 6 czerwca 2018 r., 09:24
fot. nadesłane

Niedługo mógł cieszyć się prawem jazdy 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który w piątek doprowadził do kolizji w Kłobuczynie. Na widok fotoradaru, zaczął gwałtownie hamować, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z innym pojazdem. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20.20 na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Kłobuczyno.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący VW Passatem 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, gdy zauważył fotoradar zaczął gwałtownie hamować. Stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z Oplem Mokką, a następnie wjechał do rowu - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, 18-latek od niedawna posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami, a na swoim koncie miał już jedno wykroczenie. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu my prawo jazdy i skierowali w tej sprawie wniosek do sądu. 18-latek podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.