III Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

wtorek, 5 czerwca 2018 r., 10:11
fot. nadesłane/Ośrodek Kultury w Dziemianach

Już po raz trzeci w Piechowicach odbyły się Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. W niedzielę na piechowickim boisku zebrali się uczestnicy i kibice. Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach Par i Singli.

Po otwarciu imprezy przez wójta gminy Dziemiany Leszka Pobłockiego oraz wiceprzewodniczącego Rady Gminy Dziemiany Andrzeja Hoppe zawodnicy musieli pokazać swoje umiejętności podczas przejazdu w dwufazowym konkursie Derby. Pierwsza część składała się z dwóch przeszkód maratonowych, druga zaś z 15 bramek kegli w oznaczonej kolejności. Na końcowy wynik składały się łączne czasy przejazdu trasy parkuru oraz nałożone za przewinienia punkty karne.

Zawody zostały zorganizowane w celu promocji i rozpowszechniania dyscypliny sportu jakim jest powożenie zaprzęgami, jako formy aktywnego wypoczynku i promocji regionu-Kaszub. Sędzią głównym zawodów była Anna Głuszkiewicz z OJ Pegaz. Spikerem i prowadzącym spotkanie był Marcin Podpora właściciel OJ Pegaz w Dziemianach-Prezes Pomorskiego Związku Jeździeckiego.

Zwycięstwo przedstawicieli gminy Dziemiany, w tym dyrektora Ośrodka Kultury Dariusza Turzyńskiego, podkreśla żywe wciąż tradycje związane z hodowlą koni zobrazowane w dziemiańskim herbie.

Organizatorem mistrzostw byli: Ośrodek Kultury w Dziemianach, Sołectwo Piechowice oraz Ośrodek Jeździecki Pegaz.

Wyniki III Mistrzostw Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi:

w kategorii Pary:
1. miejsce - Rafał Paszyński - Konie "Cynamon", "Prezes"
2. miejsce - Aleksander Fularczyk - Konie "Neptun", "Nuta"

w kategorii Single:
1. miejsce - Dariusz Turzyński - Koń "Atut"
2. miejsce - Michał Kotarski - Koń "Roki"
3. miejsce - Paweł Lesner - Koń "Hiszpański Rytm"

nadesłane/OK Dziemiany

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.