Nieumyślne zaprószenie ognia przyczyną pożaru przy ul. Chojnickiej

poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 13:16
fot. archiwum/AL

Wszystko wskazuje na to, że nieumyślne zaprószenie ognia było przyczyną pożaru, do którego doszło w sobotę w nocy przy ulicy Chojnickiej w Kościerzynie. Ogień strawił między innymi jedno z mieszkań, a straty wstępnie oszacowano na około 600.000 zł.

Przypomnijmy, że zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali w sobotę około godziny 3.30. Po przybyciu na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest budynek wielorodzinny przy ulicy Chojnickiej w Kościerzynie. W momencie przyjazdu pierwszych jednostek ogień wydostawał się już na zewnątrz.

W oknie od strony podwórka, na pierwszym piętrze, w płonącym pomieszczeniu, znajdowały się dwie kobiety. Zostały ewakuowane przez strażaków za pomocą drabiny w ostatnim momencie. Udzielono im pomocy, a następnie kobiety zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego. Ewakuowano także pozostałych mieszkańców budynku, jak również przeszukano obiekt, by upewnić się czy wszystkie osoby opuściły mieszkania.

Jak informuje, st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, spaleniu uległo mieszkanie na pierwszym piętrze wraz z korytarzem, częściowo także poddasze i strych. Ponadto zniszczeniu uległa instalacja elektryczna, zalane zostały również inne mieszkania. Straty wstępnie oszacowano na około 600.000 zł.

Jako przyczynę zaistnienia pożaru policjanci podają nieumyślne zaprószenie ognia. Szczegółowe okoliczności zaistnienia zagrożenia wciąż są przedmiotem ustaleń śledczych.

Ogień nie naruszył konstrukcji kamienicy. Jak mówi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kościerzynie, Mariusz Myszka, mieszkania, poza tym, w którym pojawił się pożar, nadają się do zamieszkania. Już w sobotę zezwolono mieszkańcom na wejście do swoich lokali.

Do sprawy wrócimy.

Poniżej publikujemy też film z pożaru przesłany przez naszego Czytelnika.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.