Czym się kierować przy wyborze pożyczki?

poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 11:52
fot. nadesłane

Coraz więcej osób jest zainteresowanych możliwością zaciągnięcia pożyczki, przez co na rynku finansowym powstają co raz to i nowe instytucje oferujące natychmiastowy zastrzyk gotówki. Każda twierdzi, że proponuje najkorzystniejsze warunki i szczyci się pełnym profesjonalizmem oraz indywidualnym podejściem do klienta. Czy jednak w tym natłoku informacji jest coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pożyczki i pożyczkodawcy?

RRSO

Łatwo można się skusić na pożyczkę o niskim oprocentowaniu i długim okresie spłaty, jednak należy pamiętać, że najbardziej wymierną informacją o pożyczce jest RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. W przeciwieństwie do podawanego na ogół rocznego oprocentowania kredytu, RRSO uwzględnia wszystkie koszty pożyczki (w tym także prowizje, ubezpieczenia czy opłaty bankowe). Dlatego właśnie RRSO to świetne narzędzie pozwalające na porównanie ze sobą dwóch kredytów i zdecydowanie, która instytucja rzeczywiście proponuje dobre warunki pożyczki.

Formalności

Osoby potrzebujące natychmiastowej pożyczki mogą być w szczególności zainteresowane pożyczkami, które są dostępne w przeciągu minut, a nie dni czy tygodni. Warto wtedy przyjrzeć się ofertom, przy których nie trzeba podawać zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Ponadto, wiele firm oferują darmowe pożyczki przez internet. Jest to ważny punkt, który również należy odnotować.

Okres spłaty pożyczki

W większości chwilówek pożyczkę należy spłacić w przeciągu 30 dni. Niektórzy pożyczkodawcy proponują jednak ciekawą alternatywę, czyli dłuższy okres spłaty lub możliwość wcześniejszej spłaty, dzięki czemu możemy zmniejszyć koszt pożyczki o dalsze odsetki. Nie wolno przy tym jednak zapomnieć, że im dłuższy okres spłaty zobowiązania, tym większe odsetki do zapłacenia.

Marka instytucji i jej wiarygodność

Warto się oczywiście przyjrzeć dokładnie opiniom panującym o pożyczkodawcy (nie bez znaczenia na pewno są negatywne komentarze innych pożyczkobiorców). Wiarygodność instytucji łatwo sprawdzić poprzez sprawdzenie, czy posiada ona działające numery NIP i REGON. Wśród sprawdzonych firm wyróżnia się MoneyMan. Informacje na jej temat można znaleźć tutaj: https://credit-10.com/pl/moneyman-logowanie/.

Ryzyka prawdopodobnie nigdy nie będzie się dało całkowicie uniknąć - jednak zrozumienie paru podstawowych zasad działania rynku może sprawić, że będziemy czuli się bardziej bezpieczni biorąc na siebie tak duże zobowiązanie. A o tym, że warto, świadczą niezliczone komentarze zadowolonych pożyczkobiorców oraz prężnie rozwijający się rynek pożyczkowy.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.