Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych. Rekordzista wydmuchał 4 promile alkoholu!

poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 09:52
fot. archiwum

W miniony weekend policjanci udaremnili dalszą jazdę aż trzem nietrzeźwym kierującym. Rekordzistą okazał się zatrzymany w Juszkach 47-latek, który nie tylko wydmuchał blisko 4 promile alkoholu, ale posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy zatrzymany w miniony weekend nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w piątek około godziny 21. w Kaliszu przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Dziemianach. Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Lamborghini 35-letni mężczyzna wydmuchał około 0,7 promila alkoholu. 35-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Dzień później w Kościerzynie na ulicy Przemysłowej policjanci zatrzymali Volkswagena Passata, za kierownica którego siedział 20-latek. Mężczyzna nie tylko znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym około promila alkoholu w wydychanym powietrzu, ale również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Trzecim zatrzymanym a zarazem weekendowym rekordzistą okazał się 47-letni mężczyzna zatrzymany w Juszkach w niedzielę około godziny 12.30. 47-latek wsiadł za kierownicę mercedesa mając w wydychanym powietrzu blisko 4 promile alkoholu! Dodatkowo posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdu do 2020 roku.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.