Strażacy z Radunia ponownie najlepsi w gminnym sporcie pożarniczym

sobota, 2 czerwca 2018 r., 20:38
fot. AL

W sobotnie popołudnie na boisku sportowym w Kaliszu rozegrano zawody w sporcie pożarniczym drużyn OSP gminy Dziemiany. W szranki o tytuł tej najsprawniejszej stanęły reprezentacje pięciu jednostek. Bezkonkurencyjni po raz kolejny okazali się ochotnicy z Radunia.

Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dziemianach druh Piotr Laska.

- Cieszę się, że w zawodach wystartowały reprezentacje wszystkich jednostek OSP z terenu gminy. Zawody bez wątpienia przyczyniają się do aktywności w jednostkach, jak również podnoszą sprawność strażaków. Każda forma aktywności i szkolenia jest niezmiernie ważna dla strażaków-ochotników, by w sytuacji zagrożenia nieść szybką i profesjonalną pomoc - mówił dh Piotr Laska.

Po zakończeniu zbiórki strażacy udali się na miejsce pierwszej rywalizacji. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja, której przewodniczył dh Wojciech Szyszka, Komendant Gminny ZOSP RP w Dziemianach.

Rywalizację w sztafecie pożarniczej zdominowali strażacy z Radunia, z czasem 59,30 sek., a tym samym jako jedynie ukończyli w czasie krótszym niż minuta. Drugie miejsce wywalczyli strażacy z Piechowic (60,71 sek.), trzecie miejsce zajęli ochotnicy z Kalisza (61,58 sek.), tuż za podium uplasowali się natomiast strażacy z OSP Dziemiany (66,10 sek.), zaś stawkę zamknęła jednostka z Trzebunia (70,31 sek.).

Decydująca konkurencja tzw. "bojówka" przebiegła również pod dyktando jednostki z Radunia, którzy z bardzo dobrym czasem 38,36 sek. wygrali ćwiczenie bojowe. Drugie miejsce również z dobrym czasem zajęli strażacy z OSP Kalisz (40,41), miejsce na podium uzupełnili ochotnicy z Piechowic (47,87). Strażacy z OSP Dziemiany zajęli w bojówce IV miejsce z wynikiem (49,59), natomiast jednostka z Trzebunia z czasem 73,15 uplasowała się na V miejscu.

W ogólnym rozrachunku pierwsze miejsce zajęła jednostka OSP Raduń,drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Kalisz, trzecie miejsce wywalczyli ochotnicy OSP Piechowice. Na czwartym miejscu uplasowali się ochotnicy z OSP Dziemiany, zaś piąte miejsce przypadło OSP Trzebuń.

Strażackie spotkanie było też okazją do wręczenie odznak "Strażak Wzorowy", a odznakami tymi wyróżnieni zostali Seweryn Wirkus i Piotr Trzebiatowski.

Wyniki gminnych zawodów sportowo pożarniczych:

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów:
1. miejsce - OSP Raduń
2. miejsce - OSP Piechowice
3. miejsce - OSP Kalisz
4. miejsce - OSP Dziemiany
5. miejsce - OSP Trzebuń

Ćwiczenie bojowe:
1. miejsce - OSP Raduń
2. miejsce - OSP Kalisz
3. miejsce - OSP Piechowice
4. miejsce - OSP Dziemiany
5. miejsce - OSP Trzebuń

Wyniki klasyfikacji generalnej zawodów:
1. miejsce - OSP Raduń
2. miejsce - OSP Kalisz
3. miejsce - OSP Piechowice
4. miejsce - OSP Dziemiany
5. miejsce - OSP Trzebuń

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.