Kościerzyna. Pożar budynku wielorodzinnego - dwie kobiety ranne

sobota, 2 czerwca 2018 r., 06:09
fot. AL

Osiem zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, do kórego doszło w nocy w budynku wielorodzinnym w Kościerzynie. Szybko rozprzestrzeniający się ogień odciął drogę ewakuacji dwóm kobietom. Zostały one wyprowadzone z płonącego mieszkania przez strażaków przy pomocy drabiny, a następnie przetransportowane do szpitala. Łącznie ewakuowano 14 osób.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał około godziny 3.30. Po przybyciu na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest budynek wielorodzinny przy ulicy Chojnickiej w Kościerzynie.

- W momencie przyjazdu pierwszych jednostek ogień wydostawał się już na zewnątrz. W oknie od strony podwórka, na pierwszym piętrze, w płonącym pomieszczeniu, znajdowały się dwie kobiety. Zostały ewakuowane przez naszych strażaków za pomocą drabiny w ostatnim momencie. Udzielono im pomocy, a następnie kobiety zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego. Ewakuowano także pozostałych mieszkańców budynku, jak również przeszukano obiekt, by upewnić się czy wszystkie osoby opuściły mieszkania - mówi st. bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

Łącznie ewakuowano 14 osób. Najpewniej pożar powstał na pierwszym piętrze budynku i szybko rozprzestrzenił się na poddasze obiektu. Na miejscu wciąż trwają działania.

W akcji bierze udział osiem zastępów strażaków z JRG Kościerzyna, OSP Skorzewo, OSP Wielki Klincz, OSP Łubiana.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.