Czas na politykę senioralną. Weź udział w bezpłatnej debacie podczas Forum Wizja Rozwoju

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:57
fot. internet/ pixabay

Polityka senioralna będzie jednym z głównych tematów Forum Wizji Rozwoju, które w dniach 25 - 26 czerwca odbędzie się w Gdyni. Zgodnie z prognozami na kolejne lata, seniorzy niebawem staną się największą grupą konsumencką i będą oni potrzebować zabezpieczeń społecznych i nowych rozwiązań systemowych. Dlatego też organizatorzy Forum, zaprosili na wydarzenie m.in. Elżbietę Rafalską - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W bloku poświęconym seniorom, udział może wziąć każdy - bezpłatnie.

Poza minister Elżbietę Rafalską w bloku poświęconym tzw. "Srebrnej gospodarce", udział weźmie również Elżbieta Bojanowska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także Józefina Hrynkiewicz - Przewodniczącą Rady ds. Polityki Senioralnej. Jednym z inicjatorów Forum Wizja Rozwoju jest przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, poseł Małgorzata Zwiercan.

- Polskie społeczeństwo starzeje się i jest to fakt powszechnie znany. Według prognoz, do 2050 roku ponad 40% Polaków będzie w wieku powyżej 60 roku życia. To wyzwanie, przed którym stoimy. Rozmowy o starzeniu się w zdrowiu, zabezpieczeniu emerytalnym czy działaniu systemu ochrony zdrowia pozwalają nam zobaczyć i poznać oczekiwania seniorów - tłumaczy posłanka Małgorzata Zwiercan, przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

Dlatego też organizatorzy Forum Wizji Rozwoju cały blok tematyczny poświęcili seniorom i im potrzebom. W jego trakcie podniesione zostaną także kluczowe kwestie z zakresu polityki senioralnej, takie jak: kierunki rozwoju polityki społecznej wobec osób starszych, potrzeby i oczekiwania seniorów w zakresie opieki zdrowotnej czy solidarność międzypokoleniowa. Jest to temat, który przez lata był mocno zaniedbywany.

- Istotne jest byśmy przestali postrzegać osoby starsze jedynie jako beneficjentów systemu, a zaczęli widzieć w nich pełnoprawnych konsumentów. Pogłębiające się zmiany demograficzne wymagają inwestycji w rozwój srebrnej gospodarki - dodaje Małgorzata Zwiercan.

Blok "Srebrna gospodarka" zorganizowany zostanie 26 czerwca w hali Gdynia Arena (ul. K. Górskiego 8), a udział w nim, po wcześniejszej rejestracji, jest bezpłatny. Darmowa rejestracja na stronie www.seniorzywizjarozwoju.pl.

inf. Forum Wizja Rozwoju,
oprac. DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.