Sukces gimnazjalistów z Lipusza na Igrzyskach Pomorza w Słupsku

piątek, 1 czerwca 2018 r., 09:39
fot. nadesłane

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Lipuszu w finale wojewódzkim w lekkiej atletyce rozegranym w Słupsku. Lipuscy gimnazjaliści powrócili z zawodów z pięcioma medalami, w tym dwoma złotymi i trzema srebrnymi, drużynowo klasyfikując się na trzecim miejscu na Pomorzu.

23 maja uczniowie z Lipusza wzięli udział w zawodach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gimnazjaliści zdobyli w finale wojewódzkim w lekkiej atletyce pięć medali - dwa złote i trzy srebrne.

Jan Ebertowski w rzucie oszczepem wywalczył złoty medal z rekordem życiowym 53,25 m, co jest także rekordem szkoły. Drugiego zawodnika wyprzedził o prawie 10 metrów. Dawid Słodki również zdobył złoty medal w rzucie dyskiem, uzyskując także rekord życiowy posyłając dysk na odległość 54,21m. Drugiego zawodnika z Pucka wyprzedził o prawie 12 metrów. Jego wynik jest również rekordem szkoły.

Srebrnym medalistą został Krystian Domaszk w rzucie oszczepem uzyskując wynik 44,71m. Nataniel Kopp Ostrowski zdobył srebrny medal w biegu na 200m ppł. uzyskując bardzo dobry czas a zarazem rekord życiowy 29,62s.
Amelia Żywicka zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem uzyskując 31.82m.

Tuż za podium uplasowali się: Nataniel Kopp Ostrowski - czwarty w biegu na 110m ppł., Amelia Żywicka - czwarta w rzucie dyskiem, Dorian Gierszewski również czwarty w rzucie oszczepem.

W zawodach wojewódzkich wystartowało blisko 500 młodych lekkoatletów reprezentujących 124 szkoły województwa pomorskiego.

W punktacji drużynowej lipuskie gimnazjum zajęło trzecie miejsce w województwie pomorskim.

nadesłane/UKS Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.