Weekend pod znakiem festynów z okazji Dnia Dziecka

środa, 30 maja 2018 r., 10:09
fot. nadesłane

Najbliższy weekend zdecydowanie upłynie pod znakiem rodzinnych festynów z okazji przypadającego w piątek Dnia Dziecka. Ponadto nie zabraknie też strażackich zmagań, czy III Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Piątek

Dzień Dziecka w Lipuszu
Najpierw Piknik z rodzicami, później gry i zabawy, dmuchańce, konkursy, wata cukrowa i występy dzieci. Tak zapowiada się tegoroczny Dzień Dziecka w Lipuszu. Impreza odbędzie się 1 czerwca na stadionie w Lipuszu. Początek o godzinie 9.30. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą koca.

Dzień Dziecka w Muzeum we Wdzydzach
Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich zaprasza na Dzień Dziecka, który na terenie muzeum obchodzony będzie tradycyjnie - 1 czerwca. W programie: kaszubskie i kociewskie bajki w karczmie z Rumi nr 1, kaszubskie instrumenty obrzędowe w szkole z Więcków nr 11, warsztaty plastyczne przy chałupie ze Skorzewa nr 14, dawne zabawy i zabawki w zagrodzie z Trzebunia nr 15, opowieści o hafcie w dworku z Piechowic nr 17, wyrób kwiatów z papieru i tkanie szmaciaka w chałupie ze Starej Huty nr 23, pranie i maglowanie w zagrodzie z Pogódek nr 27 oraz kiermasz zabawek.

Długi muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej
Tym razem Tawerna Żeglarska we Wdzydzach zaprasza na cztery dni koncertowe i festyn z okazji Dnia Dziecka. W piątek na estradzie będzie koncertować Trójmiejska Formacja Szantowa Trzy Majtki. W sobotę z kolei zaprezentuje się Malwina&Jacek Band.

Sobota

Dzień Dziecka w Kościerzynie
Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Kościerzynie odbędą się pod hasłem - Baw się z nami z nutką patriotyczną. 2 czerwca w godz. 10.-19. w Parku przy ul. 8 Marca w Kościerzynie czekać będą na wszystkich liczne atrakcje, między innymi: turniej streetball, tor przeszkód, strzelanie z łuku, turniej "dwa ognie", przeciąganie liny, trening z trenerem piłki nożnej, sportowe konkurencje z nagrodami oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek.Ponadto występy artystyczne, malowanie twarzy, przejażdżki konne, quizy i konkursy.

Zawody strażackie gminy Dziemiany
Zarząd Gminny Związku OSP RP w Dziemianach oraz Ośrodek Kultury zapraszają do udziału wszystkich strażaków oraz mieszkańców gminy, do wzięcia udziału w corocznych zawodach sportowo - pożarniczych. Zawody odbędą się w sobotę, 2 czerwca o godz. 16. na stadionie w Kaliszu.

Niedziela

III Grand Prix Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna 2018
Trzecia edycja popularnego Grand Prix Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna, odbędzie się 3 czerwca w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6. Początek zawodów o godzinie 10. Zapisy w dniu zawodów od godziny 9. Będzie to drugi i zarazem ostatni turniej rozgrywany w ramach III Grand Prix. Po zakończeniu rozgrywek organizatorzy podsumują cykl i wyłonią zwycięzców w poszczególnych kategoriach.Aby być sklasyfikowanym w cyklu, trzeba wziąć udział w dwóch turniejach.

Kolejowy Dzień Dziecka
W kościerskim Muzeum Kolejnictwa odbędzie się Kolejowy Dzień Dziecka. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji: przejażdżki drezynami, dmuchańce, zabawy, konkursy z animatorami, gadżety dla małych i dużych, zwiedzanie taboru kolejowego, wystawy stałej i czasowej. Wszystkich miłośników klocków lego organizatorzy zapraszają do wspólnego budowania makiety kolejowej. Podczas imprezy będzie można otrzymać również kolejny element okolicznościowych puzzli na 100-lecie Niepodległości. Udział we wszystkich atrakcjach Kolejowego Dnia Dziecka jest bezpłatny.

III Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
Ośrodek Kultury w Dziemianach wraz z Ośrodkiem Jeździeckim "Pegaz", zapraszają na III Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, które odbędą się 3 czerwca. W programie: III Mistrzostwa Kaszub Amatorów - odprawa techniczna, oglądanie trasy konkursu, konkurs zręczności powożenia.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Starej Kiszewie
Wójt i sołtysi gminy Stara Kiszewa, wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki, zapraszają na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W programie: bezpłatny, dmuchany plac zabaw, zabawy i konkursy prowadzone przez animatora, około godz. 15.00 pokaz i warsztaty żonglerki z Michałem Zarembą, występy artystyczne zespołów dziecięcych, prowadzonych w świetlicach na terenie gminy, mini plener malarski z Urszulą Zimorską i Ryszardem Rosławskim, mega bańki mydlane i balonowe zoo, kolorowe warkoczyki z Justyną Hinc, czy malowanie buziek. Start godzina 14.

Dzień Dziecka w Lubaniu
Imprezę z okazji Dnia Dziecka, poprowadzą aktorzy z Teatru Pana O. W programie spektakl teatralny, malowanie twarzy, mega bańki mydlane, mini wesołe miasteczko, pieczenie kiełbasek, bryczki, słodki poczęstunek oraz wiele innych atrakcji. Festyn odbędzie się 3 czerwca na placu Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Początek o godzinie 15. Dobrowolny wstęp na wszystkie atrakcje przygotowane dla uczestników, wynosić będzie 2 zł. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.