Policjanci spotkali się z seniorami. Ostrzegali przed oszustami.

środa, 30 maja 2018 r., 09:24
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie spotkali się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Stawiskach i rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo seniorów, a zwłaszcza mechanizmy działania oszustów stosujących metodę na tak zwanego "wnuczka" lub na "policjanta". Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki informacyjne.

We wtorek w Domu Pomocy Społecznej w Stawiskach funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uczestniczyli w spotkaniu z seniorami dotyczącego bezpieczeństwa na drodze i bezpiecznych zachowań. Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy dowiedzieli się min. jak się zabezpieczyć się przez kradzieżą i włamaniem do domu i mieszkania oraz w jaki sposób uniknąć kradzieży kieszonkowych.

Poruszono również temat właściwego korzystania z kart płatniczych i numeru PIN. Szczególnie dużo czasu poświęcono na rozmowę na temat mechanizmów jakimi posługują się oszuści stosujący metodę na tak zwanego "wnuczka" i "policjanta". Mundurowy podkreślił, że Policja nigdy nie żąda od obywatela pieniędzy i nigdy nie prosi o pomoc w rozwiązaniu prowadzonej sprawy. Policjanci wysłuchali spostrzeżeń mieszkańców oraz ich oczekiwań w zakresie bezpieczeństwa.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.