Skorzewskie Biegi Uliczne przyciągnęły setki sportowców

niedziela, 27 maja 2018 r., 20:34
fot. Dominik Ropela

Sportowa atmosfera, dobra zabawa i zdrowa rywalizacja, tak można określić 10. Biegi Uliczne Pamięci Jana Pawła II w Skorzewie. Wystartowało w nich ponad 355 uczestników! Główną nagrodą był darmowy kurs prawa jazdy.

W sobotę, 26 maja do Skorzewa przybyli biegacze z całego województwa i nie tylko. 10. jubileuszowe Biegi Uliczne upamiętniające Jana Pawła II zgromadziły ponad 355 uczestników w tym aż 230 dzieci! Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przeszkodziły miłośnikom ruchu i zdrowego trybu życia w wystartowaniu w tegorocznych biegach. Już przed godziną 16 na ulicach Skorzewa można było zaobserwować młodych i tych trochę starszych biegaczy, którzy rozgrzewali się przed startem.

Pierwsze kategorie były przeznaczone dla najmłodszych uczestników, przygotowano dla nich aż 8 różnych startów, które były uzależnione od wieku biegaczy. Wspaniałym gestem organizatorów jest przyznanie medalu i słodkiego poczęstunku każdemu z uczestników.

- Pomimo niekorzystnej pogody udało nam się zrealizować tegoroczne biegi. Nieoceniona jest pomoc sponsorów, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wydarzenia. Tego dnia w okolicy odbyło się pełno innych wydarzeń kulturalnych i sportowych, które również przyciągają ludzi. Mimo tego na naszych biegach i tak zebrała się masa sportowców i kibiców, bardzo fajne jest to, że mamy stałych biegaczy, którzy co roku nas odwiedzają i startują - mówi jeden z organizatorów, Leszek Zblewski

Po dziecięcej kategorii przyszedł czas na bieg główny. Kilkanaście minut po godzinie 18. usłyszeliśmy dźwięk wystrzelonego kapiszona przez ks. Aleksandra Dziadowicza, który oznaczał start. Dystans biegu głównego wynosił 5 km. Uczestnikom, którzy przybiegli na metę medal i gratulacje wręczył poseł Stanisław Lamczyk. Najlepszym zawodnikiem okazał się Tadeusz Zblewski z Bytowa.

- W tym biegu uczestniczyłem cztery razy i za każdym razem udało mi się wygrać. Bardzo lubię tu u was startować, ze względu na zróżnicowaną tj. pagórkowatą trasę, jeżeli w przyszłym roku będą organizowane biegi, to na pewno znów wystartuję - przyznaje biegacz.

Pośród wszystkich zawodników znaleźli się między innymi Daniel Pek, który obecnie przygotowuje się to Mistrzostw Europy w Berlinie oraz jedni z lepszych biegaczy na pomorzu Monika Kujawska i Tadeusz Kąkol a także biegacze z zagranicy.

Poza kategorią dziecięcą i biegiem głównym, przygotowano również specjalny, 500 metrowy bieg rekreacyjny dla matek z dziećmi. Wszyscy uczestnicy mogli nabrać sił jedząc poczęstunek przygotowany przez organizatorów, z którego dochód został przeznaczony na dzieci z UKS Olimpijczyk.

Nagrody zostały wylosowane spośród wszystkich uczestników. Nagrodą główną były kursy na dowolne prawo jazdy.

Organizatorami biegów byli: UKS Olimpijczyk Skorzewo, gmina Kościerzyna, Zakład Sportu Kultury i Turystyki, Ochotnicza Straż Pożarna w Skorzewie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Skorzewie oraz Sołectwo Skorzewo.


Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.