Budowa sali w Kaliskach i renowacja w kościołach w Garczynie i Wielu z dotacją premiera

piątek, 25 maja 2018 r., 11:00
fot. archiwum

Gmina Kościerzyna oraz parafie w Garczynie i Wielu znalazły się na liście dofinansowanych inwestycji w ramach tzw. rezerwy budżetowej, a więc środków, których dysponentem jest Prezes Rady Ministrów. Łącznie do powiatu kościerskiego trafi 1.753.000 zł.

Kwota, która trafi z rezerwy budżetowej, do województwa pomorskiego to 7.654.000 zł. Rozdzielone one zostaną między czterema samorządami a Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Gdańsku, który przekaże je renowację pięciu zabytków sakralnych.

Na liście samorządów, do których trafią środki, znalazła się między innymi gmina Kościerzyna, która otrzyma 920.000 zł dofinansowania na realizację II etapu inwestycji "Budowa sali gimnastycznej z zapleczem przy Szkole Podstawowej w miejscowości Kaliska Kościerskie".

Ponadto dotacje uzyskały też parafie w Garczynie i Wielu. W przypadku Garczyna środki w wysokości 123.000 zł zostaną wydatkowane na prace konserwatorskie przy zabytkowym konfesjonale i emporze w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. 483.000 zł trafi na renowację 14 zabytkowych stacji Drogi Krzyżowej malowanych na płótnie w Kościele pw. św. Mikołaja w Wielu, a kwota 227.000 na odrestaurowanie czterech zabytkowych konfesjonałów w tymże sanktuarium.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.