Weekend pod znakiem disco polo, biegów, motocyklistów i cyklistów

czwartek, 24 maja 2018 r., 08:27

Jubileuszowe biegi Uliczne Pamięci Jana Pawła II, Pomorska Majówka Motocyklistów, Przebojowa Majówka w Stężycy, czy kolejne edycja Kolarska Duma Kaszub - między innymi takie wydarzenia czekają nas w najbliższy weekend. Sprawdź, co będzie się działo.

Sobota

IV młodzieżowe zawody wędkarskie "Łowimy nowe hobby"
Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież do lat 16, do wzięcia udziału w IV młodzieżowych zawodach wędkarskich "Łowimy nowe hobby". Zawody odbędą się 26 maja nad jeziorem Kapliczne w Kościerzynie. Zapisy uczestników rozpoczną się o godz. 7.30. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9. Wdzydzki Park Krajobrazowy przeprowadzi zajęcia edukacyjne pt. "Ptaki terenów wodno-błotnych". W rywalizacji mogą brać udział dzieci i młodzież do lat 16 samodzielnie łowiąca i pod nadzorem osoby dorosłej, wyposażona w siatkę do przechowywania złowionych ryb. Organizatorami wydarzenia są: Miasto Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Polski Związek Wędkarski koło nr 59 "Costerina" w Kościerzynie, Wdzydzki Park Krajobrazowy przy wsparciu Credit Agricole Bank, sklepu Panelowo oraz Kuczkowski Wędkarstwo.

10. Biegi Uliczne Pamięci Jana Pawła II w Skorzewie
Przed nami jubileuszowa edycja Biegów Ulicznych Pamięci Jana Pawła II w Skorzewie. Impreza organizowana jest już po raz dziesiąty przez Leszka Zblewskiego, wielokrotnego mistrza i reprezentanta Polski. Organizatorzy zapraszają na biegi dla dzieci w ośmiu kategoriach oraz bieg główny na dystansie 5 km, z podziałem na kategorie wiekowe. Dla wszystkich uczestników biegu na 5 km czekają pamiątkowe medale oraz koszulki. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą biegi, wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Start wydarzenia o godzinie 16.

VIII Pomorska Majówka Motocyklistów
Koncert Golden Life, tradycyjna parada motocyklowa, ognisty grill i wyśmienita pogoda. Tak organizatorzy zachęcają do udziału w ósmej odsłonie Pomorskiej Majówki Motocyklistów. VIII Pomorska Majówka Motocyklistów odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Kormoran - Sycowa Huta. Pierwszego dnia rajdu z Ośrodka Wczasowego Kormoran motocykliści paradą rusza na Rynek Miasta w Kościerzynie. Tam nastąpi inauguracja wydarzenia, odbędzie się też koncert. Dalsze atrakcje czekać będą na uczestników w Ośrodku Wczasowym Kormoran. Tam przewidziano konkursy z nagrodami, ognistego grilla, losowania nagrody głównej. Tegoroczne gwiazdy to zespół "Golden Life", "Ban On", "Bike Lovers Band", "Access Denied", Ciho".

Przebojowa Majówka w Stężycy
O Stężycy z pewnością możemy już mówić jak o kaszubskiej stolicy disco polo. Na gminnym amfiteatrze już po raz czwarty organizowana jest Przebojowa Majówka - impreza, która rokrocznie przyciąga dziesiątki tysięcy fanów muzyki discopolowej z całego kraju i województwa. Już 26 maja właśnie w Stężycy zabije serce polskiego disco polo. Podczas imprezy można będzie usłyszeć taneczne rytmy, które festiwalowa publiczność wprost uwielbia i muzykę, przy której bawią się tłumy. Na scenie pojawią się takie formacje, jak: Kordian, Piękni i Młodzi, Andre, Defis, Classic i wiele innych gwiazd tego gatunku. Start: Sobota, 26 maja o godzinie 18. Amfiteatr w Stężycy. Wstęp wolny! Gmina Stężyca zaprasza do wspólnej zabawy w rytm największych przebojów gwiazd polskiej sceny muzyki disco polo!

III Festiwal Piosenki Religijnej
W III Festiwalu Piosenki Religijnej "U Matki Boskiej Garczyńskiej" mogą wziąć udział chóry, schole, zespoły, duety i soliści. Festiwal odbędzie się w sobotę w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Garczynie, a rozpocznie go uroczysta msza św. o godz. 16. Festiwal pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Peplińskiego Ryszarda Kasyny jest wydarzeniem modlitewnym, bez rywalizacji i konkurencji, ze skromnymi nagrodami pamiątkowymi i dyplomami. Uczestnicy śpiewają na chwałę Boga i Matki Bożej Garczyńskiej, pamiętając w tym dniu w modlitwie i śpiewie o swoich mamach.

Finał 47. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa"
W sobotę i w niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbywać się będzie finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa". W sobotę o godz. 10 nastąpi uroczyste rozpoczęcie. Po nim do godz. 16 odbywać się będą przesłuchania uczestników. O godz. 16 opiekunowie recytatorów spotkają się z jurorami, uczestnicy w tym czasie będą brać udział w warsztatach tradycyjnego rzemiosła. Na godz. 17. zaplanowano spektakl rzeźby "Kania-Drewniany Ptak". W niedzielę o godz. 11 w kościele w Chmielnie odprawiona zostanie uroczysta msza św. z kaszubską liturgią słowa. Po niej nastąpi podsumowanie konkursu z występami laureatów, wręczenie nagród i poczęstunek.

Rajd z Kompasem
Tego nie można przegapić- przyłącz się do setek pasjonatów Rajdu "Z kompasem", wyrusz poszukać ukrytych w terenie punktów kontrolnych i przekonaj się o niesamowitej atmosferze Imprezy. Rajd "Z kompasem" to emocje dla każdego: świetna rodzinna zabawa, mocny wysiłek dla sportowców, nauka błądzenia dla początkujących, kilometry spędzone w marszu lub na rowerze na łonie przyrody. Podczas XIV Rajdu "Z Kompasem" do wyboru jest aż osiem tras- pięć tras pieszych (Smerfowa 10km, Różowa 15km, Zielona 15km, Czarna 21km oraz Czerwona 50km) oraz trzy rowerowe (Kubusiowa 15km, Żółta 42km oraz Fioletowa 100km). Każdy znajdzie coś dla siebie. Najdłuższe trasy rywalizują w ramach Pucharu Polski.

Rajd Arkun 2018
Arkun to wędrowanie po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny, przyjaciół czy znajomych ze szkoły. To włóczęga z wykwalifikowaną kadrą instruktorską PTTK, z którą można zatracić się w przyrodzie, ale nie zagubić. Arkun jest powrotem do zapomnianej formy odpoczynku pod namiotem, która daje niepowtarzalną możliwość obcowania z naturą. Ta niezapomniana przygoda będzie lekcją samodzielności i koleżeństwa w trudzie rozbijania obozowiska, zmagania się z przyrodą i ewentualną niepogodą. Rajd odbędzie się w dniach 25-27 maja na terenach gminy Żukowo.

Niedziela

KaszebeRunda 2018 - Kolarska Duma Kaszub
KaszebeRunda 2018 to rekreacyjno - sportowa impreza skierowana do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. Trasa rajdu biegnie przez niezwykle urokliwą Szwajcarię Kaszubską, na całej długości dostarczając niesamowitych wrażeń i emocji. Tegoroczna edycja już w niedzielę. Nie będzie zwycięzców i pokonanych, za to happeningowa atmosfera, kaszubskie przysmaki, gościnność, folklor i sportowe emocje. W niedzielę, 27 maja około dwóch tysięcy zawodników wystartuje w największej imprezie kolarskiej dla amatorów w Polsce - KaszebeRunda.

Start i meta maratonu tradycyjnie znajdują się w sercu Kaszub - Kościerzynie. Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. W maratonie może wystartować każdy, kto ma ochotę zmierzyć się z jednym z trzech przygotowanych dystansów: 65, 125 lub 225 km. Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne punkty regeneracyjne. Na uczestników będą czekać regionalne bufety, a w nich same przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. Na mecie na każdy uczestnik otrzyma zaś nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także będzie mógł skorzystać z masażu powysiłkowego oraz ciepłego posiłku.

XXIX Lipuskie Biegi Uliczne
Uczniowski Klub Sportowy Lipusz, Zespół Szkół w Lipuszu, Urząd Gminy w Lipuszu oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Lipuszu zapraszają na 29. Lipuskie Biegi Uliczne. Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji i zdrowego stylu życia oraz współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży powiatu kościerskiego i nie tylko.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.