Szatarpy. Spłonęła stodoła - nie żyje mężczyzna

środa, 23 maja 2018 r., 15:47
fot. AL

Kilka jednostek straży pożarnej w środowe popołudnie walczyło z pożarem stodoły w Szatarpach. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom udało się uratować sąsiedni budynek mieszkalny. Stodoła wraz z oborą spłonęły doszczętnie. Zdarzenie miało tragiczny finał. Podczas pożaru zginął 79-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie na terenie jednego z gospodarstw w Szatarpach (gm. Nowa Karczma). Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek w płomieniach znajdowały się budynki gospodarcze. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, ale też obronie znajdującego się w bliskich sąsiedztwie budynku mieszkalnym.

Jak informuje mł. bryg. Tomasz Holc, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie, spaleniu uległy budynki gospodarcze, w tym stodoła i obora. Wskutek pożaru spłonęła część zwierząt.

Pożar miał też tragiczny finał. Podczas zdarzenia przytomność stracił ojciec właściciela gospodarstwa. Mimo długotrwałej reanimacji, nie udało się go uratować.

- Podczas prac wewnątrz w chlewie doszło do zaprószenia ognia. Dwóch mężczyzn wyprowadzało z obory zwierzęta. Starszy z nich, 79-latek, po wyprowadzeniu zwierząt, poczuł się źle, stracił przytomność. Mimo reanimacji, zmarł. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn zgonu mężczyzny - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Na miejscu wciąż trwa dogaszanie pogorzeliska. W działaniach uczestniczy osiem zastępów strażaków z OSP Nowa Karczma, OSP Grabówko, OSP Liniewo, OSP Wysin, OSP Nowe Polaszki i JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.