Nowa Karczma. Pożar na poddaszu domu rodzinnego

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 11:51
fot. archiwum/AL

Zwarcie instalacji elektrycznej bojlera było przyczyną pożaru, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Nowej Karczmie. Ogień pojawił się tam na poddaszu domu jednorodzinnego.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał około godziny 2.20. Jak informuje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, pożar powstał na poddaszu budynku jednorodzinnego, parterowego z poddaszem o konstrukcji dachowej. Mieszkańcy obiektu opuścili go jeszcze przed przyjazdem pierwszych zastępów straży.

Wskutek pożaru spaleniu uległy: bojler, pompa, odeskowanie dachu, blachodachówka na powierzchni około 20 m kw., instalacja wodna i elektryczna poddasza, natomiast ściany i stropy uległy częściowemu okopceniu.

Łącznie straty oszacowano na około 30.000 zł, natomiast wartość uratowanego mienia szacuje się na około 200.000 zł. Wstępnie jako przyczynę podaje się zwarcie instalacji bojlera.

Działania na miejscu trwały około dwie godziny, a w akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z OSP Nowa Karczma, OSP Grabówko oraz JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.