Garczyn. Piknik strażacki pod znakiem rywalizacji druhów

sobota, 19 maja 2018 r., 14:44
fot. AL

Na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie po raz kolejny zorganizowano gminny piknik strażacki. Zgodnie z tradycją świętowanie z okazji niedawnego Dnia Strażaka połączono z zawodami w sporcie pożarniczym, w których wzięło udział siedem jednostek OSP z terenu gminy Kościerzyna.

Tradycyjnie w sztafecie i ćwiczeniu bojowym zmierzyli się ochotnicy z terenu gminy Kościerzyna. O miano najsprawniejszej drużyny walczyło siedem jednostek OSP ze : Skorzewa, Kalisk, Kłobuczyna, Kornego, Wielkiego Klincza, Łubiany i Dobrogoszczy. W sztafecie równych sobie nie mieli druhowie z Wielkiego Klincza, którzy ukończyli konkurencję z czasem 50,65 s. Z kolei w kolejnym zadaniu, będący po pierwszej odsłonie turnieju na trzecim miejscu, ochotnicy ze Skorzewa, nie tylko zdołali wygrać w ćwiczeniu bojowym, ale i w ostatecznym rozliczeniu stanęli na najwyższym stopniu podium.

Sobotnia impreza, nie tylko minęła pod znakiem zawodów, ale była też okazją do spotkania ochotników i uczczenia niedawnego święta Dnia Strażaka. 

- Obchodzimy spóźnione święto św. Floriana. Z tej okazji odbyło się już wiele uroczystości, ale pozwólcie, że po raz kolejny podziękuję wam za cały rok niesienia pomocy potrzebującym, gotowości do niesienia tej pomocy. Niewiele jest zawodów, pasji, ludzi, którzy są na co dzień, tak jak wy, gotowi nieść tę pomoc. Ten szczególny rodzaj zaangażowania i oddania dla lokalnej społeczności zawsze ważnym elementem, wartym podkreślania i pokazywania jako dobrego przykładu - zaznaczał w swoim wystąpieniu wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

Wszyscy ci, którzy przybyli w sobotnie przedpołudnie do Garczyna mogli nie tylko podziwiać strażaków w sporcie pożarniczym, ale zobaczyć też ich zmagania w podnoszeniu ciężarów, rzucie kulą, czy przeciąganiu liną. 

Klasyfikacja końcowa zawodów w sporcie pożarniczym gminy Kościerzyna:
1. miejsce - OSP Skorzewo
2. miejsce - OSP Dobrogoszcz
3. miejsce - OSP Łubiana
4. miejsce - OSP Korne
5. miejsce - OSP Wielki Klincz
6. miejsce - OSP Kłobuczyno
7. miejsce - OSP Kaliska

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.