Wybierz się w Polskę na wygodnym rowerze trekkingowym

piątek, 18 maja 2018 r., 15:53
fot. nadesłane

Rower trekkingowy, co to za model? To rower do zadań specjalnych polecany dla wprawionych turystów kochających podziwianie krajobrazów w aktywnej formie. Idealny, aby aktywnie spędzić wiosnę i lato dodatkowo przebywając na łonie natury czy zwiedzając ciekawe miejsca. Czym tak właściwie charakteryzuje się ten model roweru i dlaczego warto go mieć? O tym więcej w dalszej części tego artykułu.

Dla kogo powstał?

Rower trekkingowy został stworzony z myślą o fanach wielodniowych podróży na dwóch kółkach. Jest to dużo wygodniejsza, bezpieczniejsza i szybsza forma podróży niż autostop. Natomiast w porównaniu do backpackingu tańsza i gwarantująca większą satysfakcję. Przez bogate wyposażenie jak torebki, bagażnik czy sakwy pozwala nam na zabranie ze sobą rzeczy potrzebnych do przetrwania. Plusem takiego rozwiązania jest brak potrzeby zabierania plecaka, toreb i innych elementów obciążenia naszego organizmu co przekłada się na mniejsze zmęczenie. Na pewno większym minusem jest ciężar bo w pełnym ekwipunku może przekroczyć 30 kg.

Jeśli więc na wiosnę chcesz wyruszyć w trasę jednak chciałbyś zrobić to aktywnie, rower trekkingowy będzie odpowiedzią na Twoją potrzebę. Stworzony został właśnie po to by w wiosną i latem pokonywać długie trasy, wypoczywać na łonie przyrody, odwiedzając i zwiedzając ciekawe miejsca w całej Polsce. Dzięki swojej budowie zapewnia nam komfort jazdy, wygodną, poprawna postawę i niezapomniane wrażenia. Coraz bardziej popularne są mechanizmy elektryczne, a montując je w swoich rowerze ułatwimy swoją podróż, nadal nie zanieczyszczając środowiska. Nowoczesny i wygodny rower trekkingowy znaleźć można w ofercie DobreRowery.pl.

Rower typu cross czy trekking?

Jednemu bardzo blisko do drugiego, jedyną różnicą jest ciężar. Jednak uzupełniając nasz rower crossowy o błotniki oraz bagażniki i sakwy łatwo przerabiamy go właśnie na rower trekkingowy. Gdy czasem mamy ochotę pojeździć w terenie będzie to idealne rozwiązanie by poszaleć na różnych szlakach tych bardziej i mniej wymagających. Rowery te oparte są na oponach 26 lub 28-calowych, aluminiowej ramie i 21-biegowej przerzutce, która pozwoli nam na dostosowanie tempa jazdy lub wygody podjazdu pod wzniesienie. W przypadku długich wycieczek zmiana biegów pozwoli nam na szybsze pokonanie trasy oraz wzniesień. Oczywiście rowery te dzielą się także na damskie i męskie, które odróżniają się rozmiarami, ciężarem i budową.

Rower nie tylko dla rekreacji

Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób pracujących jako listonosze czy kurierzy rowerowi. W warunkach miejskich równie dobrze sprawdzi się w roli narzędzia do pracy. Dzięki swoim możliwościom rozbudowy o bagażnik, torby i sakwy będzie idealny do transportu, przewożenia listów, paczek a nawet jedzenia (np. Uber Eats) i pozwoli na szybkie przemieszczanie się w korkach z punktu a do punktu b.

Rower dla dużych i małych

Jest to bardzo wygodna konstrukcja dla kilkudniowych wycieczek. Pozwala na przewożenie nie tylko zapasowych elementów ale także mini zestawu do naprawy a obok tego namiotu, prowiantu, ubrań i wszelkich rzeczy potrzebnych do higieny. Równie dobrze sprawdzi się jako rower miejski. dlatego jeśli tylko mamy potrzebę świetnie sprawdz się w roli transportu. Pamiętajmy jednak że w pełnym ekwipunku może stać się dość ciężki co może utrudnić wnoszenie po schodach. Jednak jeśli szukamy czegoś co pozwoli nam na przyjemne i aktywne spędzanie czasu- to właśnie taki rower będzie świetnym rozwiązaniem!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.