Był poszukiwany listem gończym. Zatrzymał go policjant po służbie

piątek, 18 maja 2018 r., 11:12
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Był po służbie. Przejeżdżając ulicą Skłodowskiej zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej. Zatrzymał go i powiadomił oficera dyżurnego. Poszukiwany to 55-letni mieszkańca miasta, który ma do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 20.

- Policjant pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w czasie wolnym, jadąc prywatnym samochodem ul. Skłodowskiej, zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi osoby poszukiwanej przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego. Policjant przez chwilę obserwował mężczyznę, a kiedy upewnił się, że jest to poszukiwany, wysiadł z samochodu i zatrzymał go. O zdarzeniu powiadomił telefonicznie dyżurnego jednostki - relacjonuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Poszukiwany został przekazany umundurowanemu patrolowi, który przyjechał na miejsce, a następnie doprowadzony do jednostki policji. Zatrzymany to 55 - letni mieszkaniec naszego miasta, który poszukiwany był listem gończym wydanym przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego i odsiadki 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem - kontynuuje.

Jak dodaje, 55-latek ukrywał się przed policją od października 2017 roku. Jeszcze w piątek trafi do aresztu śledczego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.