Obchody Dnia Ziemi w Kościerzynie

piątek, 18 maja 2018 r., 09:46
fot. AL

"Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami" i "Ekosystem lasu" - te hasła przyświecały tegorocznym obchodom Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie. Mimo niesprzyjającej pogody, dopisała frekwencja wśród uczestników wydarzenia.

Segreguj z nami, walcz z opadami, Idźmy w kierunku natury, Szanuj Ziemię, Ludzie segregujcie plastikowe odpady, bo Ziemia nie daje sobie z tym rady - między innymi z takimi sloganami na transparentach uczniowie przemaszerowali w czwartek ulicami miasta korowodem, który zainaugurował kościerskie obchody Światowego Dnia Ziemi.

Dalsze obchody miały miejsce w Ogródku Jordanowskim. Podczas imprezy nie brakło tematycznych występów oraz licznych konkursów. Zainteresowaniem cieszyły się także stoiska: Nadleśnictwa w Kościerzynie i Lipuszu, KOS-EKO, Ligi Ochrony Przyrody, Parków Krajobrazowych, Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, czy Lokalnej Organizacji Turystycznej "Serce Kaszub".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.