Kościerzyna. Świętowały pielęgniarki i położne

czwartek, 17 maja 2018 r., 12:54
fot. AL

Przyjmują na świat nowe życie, otaczają pacjentów troską i opieką. Ich wrażliwość i empatia pomaga pacjentom wrócić do zdrowia, daje ulgę cierpiącym i otuchę rodzinom chorych. Pielęgniarki i położne, bo o nich mowa, mają niezwykle trudną i wymagającą pracę. W maju jest okazja, by podziękować im za profesjonalizm, pomoc i opiekę. W środę w Kościerzynie odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.

8 maja świętujemy Międzynarodowy Dzień Położnej, natomiast 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Od wielu lat w powiecie kościerskim z okazji tego święta odbywa się uroczyste spotkanie. W tym roku odbyło się ono w środę, 16 maja w Starym Browarze Kościerzyna.

- Poważnie bezinteresowna, zaraźliwie radosna, nieuleczalnie współczująca - przedstawiała obraz pielęgniarki Marzena Barton, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

- Jesteście wspaniałe, kochane, empatyczne, macie niespożyte siły i energię do ludzi, których spotykacie na swojej drodze. Jesteście zawsze uśmiechnięte, z dobrą radą, dobrym słowem i optymizmem. Za to nisko się wam kłaniamy i dziękujemy. Cieszymy się, że już od kilku - dodawała starosta kościerski Alicja Żurawska.

A podobnych słów, licznych wyrazów uznania i wdzięczności za codzienną pracę, pochylanie się nad łóżkami chorych nie było końca.

- Wszystkie zawody są potrzebne. Wasz jest szczególny, po towarzyszycie ludziom w ważnych dla nich chwilach, tych, których najczęściej się nie spodziewamy. Często są to bardzo trudne chwile i ta pomoc, fachowe przygotowanie, bycie przy pacjencie, rozmowa z nim jest nieoceniona. Za to wszystko w imieniu swoim, władz samorządowych i mieszkańców dziękuję - podkreślał Grzegorz Piechowski, wójt gminy Kościerzyna.

- Praca pielęgniarek i położonych jest trudna, ciężka. Ta uroczystość jest okazją do tego, aby im podziękować za ten codzienny trud. Środowisko położnych i pielęgniarek jest niezwykle ważne i jest immanentną częścią każdego szpitala. Bez tego środowiska opieka nie istnieje - akcentował Wiktor Hajdenrajch, prezes Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Uroczystość była tradycyjnie okazją do wyróżnienia położnych, pielęgniarek i pielęgniarzy.

- Wszystkie pielęgniarki i położne są osobami szczególnymi, wybór tych, do których trafią wyróżnienia jest niezwykle trudy, bo wszystkie zasługują na te nagrody - zaznacza prezes Wiktor Hajdenrajch.

Łącznie odznaczono około 30 osób.

Lista wyróżnionych:

Złotymi Czepkami uhonorowano:
Sylwię Giętkowską - oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Małgorzatę Ferdynus - oddział noworodkowy
Jarosława Osypiuk - Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kościerzynie

Dyplomy uznania za długoletnią i wzorową prace w Ochronie Zdrowia otrzymali:
Beata Jaszul
Anna Kosowska
Lucyna Łuszczka
Emilia Gierszewska
Beata Lubieniecka
Sławomir Mokwa
Hanna Jankowska
Krzysztof Kropidłowski
Izabela Skwierawska

Wyróżnienia nadane przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otrzymali;
Anna Kerlin
Iwona Okuniewska
Anna Cieszyńska
Marika Kulas
Renata Janca
Joanna Borkowska
Alina Glińska
Jolanta Mrozewska
Janina Matusiak
Joanna Bogalecka
Zyta Walkusch
Bożena Chrzanowska
Barbara Ossowska
Anna Zielke
Barbara Daft

Wyróżnienia nadane przez kapitułę szpitala trafiły do:
Iwony Janikowskiej
Mirosławy Rymon-Lipińskiej

Pielęgniarzem roku został:
Bartłomiej Nowopolski

Uroczystość uświetnił występ uczniów Music School Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.