Kościerzyna. Piknik "Rodzina Patriotyczna"

środa, 16 maja 2018 r., 16:25
fot. AL

Stoiska z atrakcjami przygotowane przez poszczególne szkoły, malowanie twarzy, konkursy i zabawy zręcznościowe, fotobudka, występy zespołów dziecięcych - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników pikniku "Rodzina Patriotyczna", który we wtorkowe popołudnie odbył się na kościerskim Rynku z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

- Cieszę się, że możemy wspólnie spędzić czas. Dziś na rynku tworzy się obraz naszej współpracy. Są z nami przedstawiciele szkół i przedszkoli. My, też tworzymy swoistą rodzinę, rodzinę lokalną. Świętujmy. Cieszmy się, że możemy być tu razem, że możemy oderwać się choć na chwilę od szarej codzienności. Korzystajmy z tego, co jest przygotowane i bawmy się dobrze - mówiła Sylwia Trzebiatowska-Glok, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie.

A atrakcji i wspólnej zabawy nie brakowało. Organizatorzy przygotowali liczne konkursy i zabawy dla całych rodzin. Nie zabrakło też występów artystycznych w wykonaniu najmłodszych, stoisk przygotowanych przez poszczególne szkoły, jak również malowania twarzy, czy fotobudki. Rynkiem zaś przechadzały się bajkowe postaci rozdając słodkości.

Dodajmy, że piknik odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, który przypada właśnie na 15 maja. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych we wrześniu 1993 roku.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie we współpracy z miastem Kościerzyna, Kościerskim Domem Kultury oraz szkołami z terenu miasta.

Al

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.