Kościerzyna. 46-latek stracił prawo jazdy

środa, 16 maja 2018 r., 15:59
fot. archiwum

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyło się podróż dla 46-letniego mężczyzny. Wsiadł on bowiem za kierownicę pojazdu, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu.

Do zatrzymania doszło we wtorek po godzinie 16. w Kościerzynie na ulicy Klasztornej. Policjanci zatrzymali do kontroli renault, za kierownicą którego siedział 46-letni mężczyzna. Został on poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 46-latek wydmuchał blisko 1,5 promila. Zaterzymano mu prawo jazdy.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.