Posypały się awanse, odznaczenia i wyróżnienia dla kościerskich strażaków

wtorek, 15 maja 2018 r., 16:27
fot. AL

Tym razem w Ogródku Jordanowskim spotkała się kościerska brać strażacka, by wspólnie świętować z okazji Dnia Strażaka. Tradycyjnie nie obyło się bez awansów, odznaczeń, wyróżnień oraz słów wdzięczności i podziękowań dla strażaków za ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Choć święto patrona strażaków św. Floriana przypada 4 maja, kościerscy funkcjonariusze świętowali dopiero we wtorek. Uroczysta akademia odbyła się w Ogródku Jordanowskim. Przybyło na nią wielu gości, między innymi: nadbryg. Tomasz Komoszyński, Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, przedstawiciele władz samorządowych, czy służb współpracujących na co dzień ze strażakami.

Przybyli na uroczystość goście nie szczędzili w kierunku strażaków słów uznania, podziękowań i wdzięczności za codzienny trud, za ratowanie życia i mienia ludzkiego, często narażając przy tym własne życie i zdrowie.

- To, co zrobiliście z 11 na 12 sierpnia, to bohaterstwo. Szliście pomagać drugiemu człowiekowi, jednocześnie nie zważając na własne bezpieczeństwo i zdrowie. Dziękuję wam za to, że jesteście zawsze na straży i zawsze możemy na was liczyć - podkreślała starosta kościerski Alicja Żurawska.

- W powiecie kościerskim ochrona przeciwpożarowa funkcjonuje bardzo dobrze, a dzieje się tak dlatego, że macie takiego lidera, którym jest st. bryg. Tomasz Klinkosz. Gratuluję mu awansu, bo szczerze i uczciwie na niego zapracował. Nie bawi się on w żadne zastanawiania, uprawianie polityki, po prostu wykonuje swoją ciężką robotę. W tej pracy pomagacie mu wy, funkcjonariusze i ochotnicy. To, co zrobiliście w trakcie nawałnicy i podczas innych sytuacji, świadczy o tym, że jesteście profesjonalistami i jesteście kierowani przez profesjonalistę - mówił nadbryg. Tomasz Komoszyński, Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku.

Warto dodać, że funkcjonariusze PSP świętowali wspólnie ze strażakami-ochotnikami, na ręce których również trafiły liczne podziękowania i gratulacje.

- Byliśmy podczas tej uroczystości wspólnie z ochotnikami, bo jest to nasze wspólne święto. Razem świętujemy, a przede wszystkim razem pracujemy. Na uroczystości pojawił się komendant wojewódzki właśnie po to, aby podziękować ochotnikom za to, co zrobili w sierpniu. Jego słowa zabrzmiały dobitnie "bez ochotników nie dalibyśmy rady". Po raz kolejny również chciałbym podziękować strażakom-ochotnikom za to, co zrobili w sierpniu i za to, co robią każdego dnia - zaznaczał st. bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

Dzień Strażaka był też tradycyjnie doskonałą okazją do wyróżnienia, odznaczenia i awansowania funkcjonariuszy.

Lista odznaczonych, awansowanych i wyróżnionych:

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadał z dniem 4 maja 2018 roku:

stopień aspiranta sztabowego:
st. asp. Mariuszowi Burandt
st. asp. Wiesławowi Stefanowskiemu

stopień starszego aspiranta:
asp. Markowi Duzowskiemu
asp. Waldemarowi Rafińskiemu

Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku nadał z dniem 4 maja 2018 roku:

stopień starszego ogniomistrza:
ogn. Zygmuntowi Jereczkowi
ogn. Maciejowi Kosieckiemu
ogn. Adelajdzie Kosater-Raca
ogn. Dawidowi Narloch

stopień starszego ogniomistrza:
mł. ogn. Grzegorzowi Felskiemu

stopień młodszego ogniomistrza:
st. sekc. Markowi Bednarkowi
st. sekc. Dariuszowi Dunajskiemu
st. sekc. Tomaszowi Hering

stopień starszego sekcyjnego:
sekc. Błażejowi Głodowskiemu

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie mianował na wyższe stanowiska służbowe następujących strażaków:
st. kpt. Jacka Szyszka - na stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjnego
st. str. Pawła Skwierawskiego - na stanowisko mł. ratownika

Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku nadbryg. Tomasz Komoszyński z okazji Dnia Strażaka wyróżnił nagrodą pieniężną następujących strażaków:
mł. bryg. Tomasza Holca
asp. sztab. Wiesława Stefanowskiego
st. asp. Waldemara Rafińskiego
st. bryg. Tomasza Klinkosza

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie st. bryg. Tomasz Klinkosz z okazji Dnia Strażaka wyróżnił nagrodą pieniężną pracownika cywilnego i funkcjonariuszy:
Dominikę Witulską - główną księgową
st. kpt. Dariusza Radomskiego
mł. ogn. Dariusza Narlocha
mł. ogn. Radosława Mądrego

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie st. bryg. Tomasz Klinkosz, z okazji Dnia Strażaka wyróżnił pamiątkową grafiką osoby wspierające i współpracujące z Państwową Strażą Pożarną:
Jana Zaborowskiego - Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego
Bożenę Barchańską - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Oddział Terenowy w Kościerzynie
Grzegorza Turzyńskiego - właściciela "Przystani U Grzegorza"
Adama Worzałę - ZPS Łubiana
dha Rafała Zajko - OSP Raduń
dha Zenona Skwierawskiego - OSP Łubiana

Starosta Kościerski, Alicja Żurawska, z okazji Dnia Strażaka wyróżniła Dyplomem Uznania strażaków, którzy w 2017 roku wykazali się największym zaangażowaniem w działaniach ratowniczych w swoich gminach:
Gmina Dziemiany - dha Zenona Główczewskiego z OSP Dziemiany
Gmina Karsin - dha Jakuba Milocha z OSP Karsin
Gmina Kościerzyna - dha Krzysztofa Tuszkowskiego z OSP Wielki Klincz
Gmina Liniewo - dha Pawła Bałachowskiego z OSP Wysin
Gmina Lipusz - dha Sebastiana Narlocha z OSP Lipusz
Gmina Nowa Karczma - dha Marka Brunieckiego z OSP Nowa Karczma
Gmina Stara Kiszewa - dha Arkadiusza Pfeiffer z OSP Stara Kiszewa

Listę odznaczonych i awansowanych podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka można znaleźć tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.