Kościerscy nurkowie wyłowili z wody dwa ciała

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 18:14
fot. archiwum

Niedziela i poniedziałek okazały się wjątkowo pracowite dla nurków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Kościerzynie. Strażacy wyłowili z akwenów dwa ciała. W niedzielę interweniowali w powiecie bytowski, w poniedziałek natomiast w wejherowskim.

W niedzielę Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Kościerzynie skierowano do powiatu bytowskiego, gdzie w jeziorze Gliniewko utonął mężcyzna. Strażacy-nurkowie po około 40 minutach działań wyłowili z akwenu ciało.

W poniedziałkowe południe zostali z kolei zadysponowani do akcji poszukiwawczej w jeziorze Wyspowo w powiecie wejherowskim. Tam poszukiwania mężczyzny trwały od wczoraj.

- W niedzielę poszukiwania prowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Gdańska. Nie udało się jednak odnaleźć ciała mężczyzny. W poniedziałek poszukiwania kontynuowali nurkowie z Kościerzyny. Po około czterogodzinnych działaniach nurkowie odnaleźli ciało na głębokości trzech metrów na środku jeziora - informuje asp. sztab. Mariusz Burandt, szef kościerskich nurków.

Dodajmy, że to już trzeci wyjazd Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościerzyny do działań poszukiwawczych na wodzie. Przed tygodniem w Starogardzie Gdańskim z rzeki Wierzyca kościerscy nurkowie wyłowili dryfujące po rzece Wierzyca ciało topielca.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.