Kościerzyna. Rozbił audi na obwodnicy - był kompletnie pijany

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 10:02
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w balustradę i wylądował w rowie. Mowa o 49-latku, który kierując audi rozbił się w poniedziałkowy poranek na kościerskiej obwodnicy. Mężczyzna nie tylko posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale był kompletnie pijany. Wydmuchał niemal 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 6. na kościerskiej obwodnicy.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymali zgłoszenie o tym, że na początku obwodnicy od strony Gdyni doszło do wypadku drogowego. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili tę informację i w rozmowie z mężczyzną ustalili, że jechał sam autem marki Audi, uderzył w balustradę i wylądował w rowie. Mundurowi w trakcie rozmowy z 49-latkiem wyczuli od niego woń alkoholu - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Badanie kierowcy na trzeźwość wykazało, że miał prawie 2,5 prom. alkoholu w organizmie, dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala. Teraz policjanci wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności tego zdarzenia - dodaje.

Za te przestępstwa grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwym kierowcom oprócz kary pozbawienia wolności grozi kara finansowa od 5 tys. złotych oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.