Wiele-Karsin. Marsz, bieg i rajd z okazji Dnia Flagi

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 09:09
fot. nadesłane/UG Karsin

W środę, 2 maja z okazji Dnia Flagi RP odbył się marsz, bieg i rajd na trasie Wiele-Karsin. Była to jedna z imprez Gminnej Majówki organizowanej w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Na starcie w Wielu stawiło się ponad sto osób.

Najmłodsi uczestnicy mieli poniżej dziesięciu, a najstarsi ponad siedemdziesiąt lat. W marszu wzięli udział także wójt gminy Roman Brunke oraz proboszczowie z Wiela - Ks. Jan Flisikowski oraz z Osowa - Ks. Mirosław Wensierski.

Dla wszystkich organizatorzy przygotowali okolicznościowe małe flagi, które przypominać miały o narodowym święcie. Trasa biegu wiodła ścieżką rowerową z Wiela do Karsina. Punktualnie o 14. wyruszyła grupa piesza, kilkanaście minut po nich biegacze, a na końcu liczna grupa rowerzystów. Na mecie biegu dla wszystkich uczestników przygotowany został poczęstunek, a najmłodsi mogli bawić się na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach.

Była również możliwość zwiedzenia nowej części budynku karsińskiego Urzędu Gminy, której budowa zakończyła się w ostatnich dniach.

nadesłane/Łukasz Datta/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.