Strażacy z Karsina obchodzili Dzień Strażaka

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 08:57
fot. nadesłane/Łukasz Datta

W sobotę 5 maja br. strażacy z Karsina uroczyście obchodzili swoje święto - Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęto od przemarszu na cmentarz, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów na grobach zmarłych w ostatnim czasie strażaków.

Następnie strażacy przemaszerowali do kościoła w Karsinie, gdzie odprawiona została Msza Święta w intencji strażaków sprawowana przez proboszcza Ks. Dominika Szulwica. W okolicznościowej homilii kapłan podziękował strażakom za ich codzienną, bezinteresowną służbę. Po mszy korowód strażacki prowadzony przez komendanta gminnego druha Krzysztofa Dattę oraz Orkiestrę Dętą OSP Osowo przemaszerował ulicami Karsina, po czym strażacy udali się do miejscowego Domu Kultury na uroczysty apel.

Zebranych na sali gości i strażaków przywitał prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP, a zarazem prezes OSP Karsin Roman Brunke. Złożył wszystkim strażakom, przedstawicielom zaprzyjaźnionych firm i organizacji życzenia. Szczególne słowa podziękowania skierował do Włodzimierza Dyrki, który od lat wspiera karsińskich strażaków.

Wręczone zostały także odznaczenia. Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" odznaczono druha Dawida Redzimskiego. Medale "Za Wysługę Lat" otrzymali druhowie: XXXV lat - Grzegorz Czapiewski; XV lat - Ewa Bal, Marlena Borowska, Paweł Łosiński i Dawid Narloch; X lat - Jakub Rogala, Sebastian Narloch i Dawid Redzimski; V lat - Maciej Orlikowski, Marcin Sumionka i Regina Skwierawska. Złotą odznakę "Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej" otrzymali druhowie Beata Kowalska oraz Jakub Szulc.

Na zakończenie wszyscy zasiedli do przygotowanego poczęstunku.

nadesłane/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.