Związek Piłsudczyków i harcerze uczcili 83. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego

sobota, 12 maja 2018 r., 12:55
fot. AL

Złożeniem symbolicznych wiązanek kwiatów przed pomnnikiem w Kościerzynie i obeliskiem w Garczynie przedstawiciele Kaszubsko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków oraz harcerze z Łubiany uczcili pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego w 83. rocznicę jego śmierci.

- 12 maja to szczególna data dla Związku Piłsudczyków ze względu na to, że w ten dzień przypada rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. Ta rocznica przez przedstawicieli związku obchodzona jest od lat w całej Polsce. Obchody odbywają się przy grobie Nieznanego Żołnierza, ale także w Wilnie, czy Austrii. Dodam też, że nasz pododdział, a już wkrótce oddział znajduje się także na Białorusi. Wszędzie tam, gdzie są Polacy, gdzie są miejsca pamięci, oddajemy cześć marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu - mówił major związku Tomasz Kocent.

Przed pomnikiem upamiętniającym postać marszałka Piłsudskiego w Kościerzynie spotkali się przedstawiciele Kaszubsko-Pomorskiego Okręgu Związku Piłsudczyków RP oraz harcerze Związku Harcerstwa Polskiego 23. Drużyny Harcerskiej z Łubiany. Po złożeniu kwiatów i odśpiewaniu hymnu związku, udano się do Garczyna, gdzie znajduje się obelisk ku czci marszałka, patrona Powiatowego Centrum Młodzieży.

W tym roku przypada 83. rocznica śmierci pierwszego marszałka Polski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.