Liniewko. Włamali się do domu i plądrowali mieszkanie. Dwaj nastolatkowie zatrzymani na gorącym uczynku

piątek, 11 maja 2018 r., 10:16
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm nastolatkom, którzy włamali się do jednego z domów na terenie Liniewka. 19-latek i 17-latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy, gdy przygotowywali swoje łupy do wyniesienia. Przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Liniewie patrolując miejscowość Liniewko zauważyli uchylone i uszkodzone drzwi do domu, postanowili to sprawdzić.

- Wewnątrz budynku zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy byli kompletnie zaskoczeni widokiem funkcjonariuszy. Mundurowi zatrzymali 19-latka i 17-latka, którzy mieli już przygotowane przedmioty do wyniesienia. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Sprawą zajmą się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, którzy przedstawią mężczyznom zarzuty - dodaje.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara do dziesięcii lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.