Weekend pod znakiem święcenia motocykli i odpustu na Kalwarii Wielewskiej

czwartek, 10 maja 2018 r., 08:50

Przed nami kolejny majowy weekend. W sobotę kościerscy motocykliści oficjalnie rozpoczną sezon motocyklowy od uczestnictwa we mszy świętej, którą zakończy święcenie motocykli. Tego dnia w Wielu rozpoczną się także dziewięciodniowe uroczystości odpustowe na Kalwarii Wielewskiej. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny zostanie odprawiona w niedzielne przedpołudnie.

Sobota

Turniej Siatkówki Kobiet w Kościerzynie
W sobotę, 12 maja na Hali Sportowej "Sokolnia" w Kościerzynie odbędzie się otwarty Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. Sportowe zmagania rozpoczną się o godzinie 9. Zapisy pod nr telefonu: (58) 580-00-13. W zmaganiach udział mogą wziąć panie od 16. roku życia. Drużyny składać muszą się minimum z 6 zawodniczek. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn. Udział w turnieju jest bezpłatny. Odprawa kapitanów zespołów o godzinie 8.30. Turniej odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Kościerskiego oraz Burmistrza Miasta Kościerzyna.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Kościerzynie
Na kolejne Moto Sacrum zaprasza parafia Świętej Trójcy w Kościerzynie oraz Kościerski Dom Kultury. Świecenie motocykli, które oficjalnie rozpocznie kolejny kościerski sezon motocyklowy, odbędzie się w sobotę o godzinie 11. na placu Jana Pawła II w Kościerzynie.

Odpust na Kalwarii Wielewskiej
Dziewięciodniowe uroczystości odpustowe na Kalwarii w Wielu rozpoczną się w sobotnie południe przywitaniem pielgrzymów. Popołudniem zaplanowano spowiedź, natomiast o godzinie 15. rozpocznie się Droga Krzyżowa na Kalwarii. O godzinie 17.30 wierni będą mogli wziąć udział we mszy świętej, natomiast o godzinie 20. odbędzie się koncert Piotra Pawlickiego & Chóru Gospel.

Derby Kaszub w piłce ręcznej
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gminnego Klubu Sportowego "Żukowo" zaprasza na mecz o Mistrzostwo I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Mecz między SPR GKS Żukowo a Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna odbędzie się w sobotę o godzinie 17. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Żukowie.

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej
Tawerna Żeglarska w Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny muzyczny weekend. Na wszystkie koncerty wstęp wolny. W sobotni wieczór na scenie pojawi się Szantomas, czyli Tomek Kuręda. Tomek zaprezentuje szerokie spektrum muzyczne - od poezji śpiewanej przez szanty, również wdzydzkie, po rock i blues.

Niedziela

Odpust na Kalwarii Wielewskiej - główne uroczystości
W niedzielę odbędą się uroczystości główne tegorocznego odpustu na Kalwarii w Wielu. Sumę odpustową, którą zaplanowano na godzinę 10. poprzedzi msza święta w kościele przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Pocieszenia o godzinie 7. O godzinie 9.15 nastąpi procesjonalne przejście do miejsca celebry - Kaplicy III Upadku Pana Jezusa. Uroczystej mszy świętej przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. O godzinie 13. zaplanowano pożegnanie pielgrzymów.

Uroczystości odpustowe potrwają aż do niedzieli, 20 maja. W poniedziałek, 14 maja odbędzie się czuwanie parafii dekanatu bruskiego oraz braci strażackiej, we wtorek, 15 maja - nauczycieli, katechetów, służby liturgicznej ołtarza, ministrantów wraz z rodzicami, zespołów liturgicznych, szafarzy nadzwyczajnych Eucharystii, w środę, 16 maja - rodzin, Róż Żywego Różańca, stowarzyszeń kościelnych, w czwartek, 17 maja - kapłanów, sióstr i braci zakonnych, Towarzystwa Ducha Świętego, rodzin kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków, w piątek, 18 maja - święcenia kapłańskie Braci Towarzystwa Ducha Świętego. W sobotę w Bazylice Katedralnej odbędą się święcenia kapłańskie, w tym jednego z parafianów z Wiela. Na godzinę 16. zaplanowano z kolei mszę świętą prymicyjną Braci Towarzystwa Ducha Świętego. W niedzielę o godzinie 12. odbędzie się zaś msza prymicyjna ks. Pawła Ostrowskiego.

W Sanktuarium od poniedziałku do czwartku, odbywać się będą czuwania modlitewne. Początek o godzinie 16. (odsłonięcie Obrazu, nabożeństwo majowe, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, uroczysta Msza Święta przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Pocieszenia).

Turniej Tenisa Ziemnego w Starej Kiszewie
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie zaprasza na turniej tenisa ziemnego o puchar wójta gminy Stara Kiszewa. Turniej rozpocznie się o godz. 11. na boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.