Kościerscy kryminalni odebrali gratulacje i puchary

środa, 9 maja 2018 r., 11:49
fot. nadesłane/pomorska.policja.gov.pl

W kwietniu rywalizowali ze swoimi kolegami z całego Pomorza. We wtorek, 8 maja nadszedł czas na oficjalne podsumowanie i wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie "Najlepszy policjant służby kryminalnej 2018". Z rąk komendanta wojewódzkiego gratulacje i puchary odebrali też kościerscy kryminalni, którzy drużynowo zajęli trzecie miejsce.

We wtorek w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski wręczył nagrody najlepszym funkcjonariuszom służby kryminalnej, którzy wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną podczas eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2018 roku."

Wśród najlepszych nie zabrakło reprezentantów kościerskiej komendy. Kryminalni z Kościerzyny drużynowo uplasowali się na trzeciej pozycji, a w skład zespołu weszli: asp. Aleksandra Skwierawska, podkom. Michał Nawrocki (zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego), asp. sztab. Łukasz Bert (technik kryminalistyczny) oraz policjant wydziału kryminalnego.

Przypomnijmy, że do konkursu przystąpili policjanci pionu kryminalnego ze wszystkich komend powiatowych i miejskich województwa pomorskiego. Zmagania odbyły się w słupskiej Szkole Policji. Każda komenda zgłosiła po jednej drużynie, którą tworzyli: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Zmagania policjantów trwały dwa dni. Pierwszego dnia odbył się sprawdzian umiejętności strzeleckich oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugiego dnia zmagań policjanci sprawdzali wiedzę zawodową pisząc test, a także umiejętności praktyczne w zakresie taktyki i techniki interwencji (zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy.

Rywalizacja przebiegała też indywidualnie. Funkcjonariusze walczyli o miano najlepszego w garnizonie pomorskim policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, najlepszego technika kryminalistycznego oraz najlepszego policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą garnizonu pomorskiego.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Najlepsza drużyna wyłoniona podczas zmagań w Słupsku będzie reprezentować pomorski garnizon Policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile na początku czerwca.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.