Samochód stał za blisko furtki, więc właściciel posesji zdemolował auto siekierą

środa, 9 maja 2018 r., 10:00
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Zauważył, że pod jego płotem stoi zaparkowane volvo. Wziął więc siekierę i poniszczył karoserię, wybił szyby i przebił opony. Za wycieraczką zostawił karteczkę z napisem "Pozdrowienia dla egoistów, którzy uniemożliwiają wejście do domu zastawiając furtkę". Był pijany. Teraz 57-letniemu mieszkańcowi miasta grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

We wtorek około godziny 17. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o tym, że ktoś uszkodził samochód zaparkowany na ul. Tkaczyka w Kościerzynie.

- Natychmiast w to miejsce funkcjonariusz wysłał policjantów. Mundurowi po przyjeździe ustalili, że sprawcą tego czynu jest 57-letni mieszkaniec naszego miasta. Policjanci natychmiast zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna był nietrzeźwy. Na miejscu zdarzenia technik zabezpieczył ślady oraz siekierę, którą poniszczono samochód. Przesłuchano także świadków - podaje asp. Piotr Kwidziński,

- Zatrzymany tłumaczył się, że kierowca samochodu volvo zaparkował za blisko jego furtki przy posesji, dlatego wziął siekierę, potłukł nią karoserię i szyby samochodu oraz poprzebijał opony. Zatrzymany mężczyzna zostawił także kartkę za szybą, na której napisał, że w tym miejscu się nie parkuje - dodaje.

Poszkodowany mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego wycenił uszkodzenia na 10 tys. zł. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.