Jest areszt dla sprawcy brutalnego pobicia 36-latka

środa, 9 maja 2018 r., 09:45
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Co najmniej trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 37-letni mężczyzna, który podejrzany jest o brutalne pobicie swojego o rok młodszego kolegi. 36-latek trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki. Do tej pory nie odzyskał przytomności.

Sąd Rejonowy w Kościerzynie przychylił się we wtorek do wniosku kościerskiej prokuratury i zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o brutalne pobicie 36-latka.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 maja w Dziemianach. 37-letni mężczyzna miał dotkliwie pobić swojego kolegę, z którym mieszkał i pracował. Poszkodowany 36-letni obywatel Ukrainy w ciężkim stanie trafił do szpitala w Gdańsku i do tej pory nie odzyskał przytomności.

Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali w niedzielę, 6 maja. Bezpośrednio po odebranym zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego obywatela Ukrainy.

37-latkowi grozi kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności. Kara może być jednak wyższa z uwagi na ciężki stan zdrowia poszkodowanego.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.