Dziemiany. 36-latek walczy o życie - został brutalnie pobity przez kolegę

wtorek, 8 maja 2018 r., 10:47
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Walką o życie dla 36-latka zakończyła się awantura, do której doszło w nocy z 2 na 3 maja w Dziemianach. Między dwoma mężczyznami doszło do bójki. 37-letni obywatel Ukrainy brutalnie pobił swojego kolegę. Trafił do aresztu. Grozi mu kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.

Informację o zdarzeniu kościerscy policjanci otrzymali dopiero kilka dni później.

- Bezpośrednio po odebranym zgłoszeniu w dniu 6 maja funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego obywatela Ukrainy. W poniedziałek policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, technik kryminalistyczny wykonał zdjęcia i szkic, a także zabezpieczył ślady - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Mundurowi przesłuchali świadków tego zdarzenia i ustalili okoliczności. Na miejscu okazało się, że w nocy z 2 na 3 maja w Dziemianach mężczyzna pobił dotkliwie swego kolegę, z którym mieszkał i pracował. Poszkodowany 36-letni obywatel Ukrainy w ciężkim stanie trafił do szpitala w Gdańsku i do tej pory nie odzyskał przytomności - dodaje.

37-latek we wtorek zostanie doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.

- Kara może być jednak wyższa z uwagi na ciężki stan zdrowia poszkodowanego - uzupełnia asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.