Policja podsumowuje majówkę na kościerskich drogach

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 12:44
fot. archiwum/KPP Kościerzyna

Czterech nietrzeźwych kierujących, dwóch po użyciu alkoholu, 14 kolizji, trzy wypadki, w których ranne zostały cztery osoby - to bilans długiego weekendu na drogach powiatu kościerskiego.

Od 27 kwietnia do 6 maja na drogach powiatu kościerskiego trwała policyjna akcja "Bezpieczny weekend".

- Jak co roku długi majowy weekend to okres wytężonej pracy policjantów. W tym roku w trosce o bezpieczeństwo podróżujących kilkudziesięciu mundurowych zaangażowanych było w nadzór nad prawidłowym zachowaniem kierujących na drodze. Funkcjonariusze kontrolowali główne ciągi komunikacyjne powiatu oraz miejsca, w których najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych - podaje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Policjanci skontrolowali kilkaset pojazdów, zwracali uwagę głównie na stan trzeźwości kierujących i sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Kolejnym elementem policyjnej kontroli było zachowanie się kierujących na drodze, w tym stosowanie się do ograniczeń prędkości, niewyprzedzanie na zakazach oraz prawidłowe włączanie się do ruchu z dróg podporządkowanych. Właśnie takie przewinienia kierowców to główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych - dodaje.

Podczas dziesięciodniowych działań przebadano 1.500 kierowców pod kątem trzeźwości, czterech z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości, dwóch kolejnych po użyciu alkoholu. Ponadto funkcjonariusze pracowali też przy 14 kolizjach drogowych i trzech wypadkach, wskutek których ranne zostały cztery osoby. Mundurowi zatrzymali też dwóch kierujących, którzy złamali zakaz prowadzenia pojazdów pomimo cofnięcia im uprawnień.

- Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów, w szczególności przy tak zmieniających się warunkach atmosferycznych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma czynnikami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników - podsumowuje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.