Strażacy z Łubiany i Kornego uczcili święto swojego patrona

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 10:57
fot. nadesłane/OSP Łubiana/Magda Bistroń

Tradycyjnie, jak co roku, 3 maja strażacy z ochotniczych straży pożarnych w Łubianie i Kornem uczcili święto swojego patrona, św. Floriana, uroczystą mszą w kościele w Łubianie. Podczas nabożeństwa dziękowali za szczęśliwe powroty z akcji, prosili o dalsze łaski i modlili się za zmarłych druhów.

Wspólne świętowanie Dnia Strażaka ochotników z Łubiany i Kornego to już poniekąd tradycja. Rokrocznie spotykają się w świąteczne, 3-majowe popołudnie, by wziąć udział w dedykowanej im mszy świętej. Nie inaczej było w tym roku.

W czwartek o godzinie 14.30 strażacy-ochotnicy spotkali się pod remizą w Łubianie, skąd przemaszerowali wspólnie do miejscowego kościoła. Tam podczas uroczystej mszy świętej dziękowali za szczęśliwe powroty z akcji, prosili o dalsze łaski i modlili się za zmarłych druhów. Po nabożeństwie druhowie złożyli kwiaty przy ołtarzu Matki Boskiej w podziękowaniu za opiekę nad nimi przez miniony rok.

- Zarząd OSP w Łubianie dołącza się do wszystkich życzeń składanych swoim druhom oraz przyjaciołom z OSP w Kornem, życząc każdemu strażakowi radości i satysfakcji z wykonywanej misji strażaka. Panowie... tylu powrotów, ile wyjazdów. Dziękujemy kapłanom za modlitwę i błogosławieństwo na dalsze działania - podkreśla zarząd OSP w Łubianie.

- Chcielibyśmy też bardzo podziękować wszystkim naszym bliskim i przyjaciołom za uczestnictwo w naszej mszy świętej. Jest nam niezmiernie miło w takich chwilach, jak ta, czuć Wasze wsparcie dla tego, co robimy. Takie chwile tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że wybraliśmy odpowiednią pasję i dodają nam dalszej motywacji do działań. Dziękujemy i pozdrawiamy. OSP Łubiana "dla WAS idziemy w ogień " - podsumowują strażacy z OSP Łubiana.

oprac. AL
info. OSP Łubiana

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.