Dwa wypadki - dwie osoby w szpitalu

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 09:41
fot. nadesłane

W miniony weekend na drogach powiatu kościerskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, wskutek których do szpitala trafiły dwie osoby. Do jednego ze zdarzeń doszło w piątek w Nowym Klinczu, do drugiego zaś w niedzielę w Kornem.

W piątek około godziny 10. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowych, do którego doszło w Nowym Klinczu.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy, wynika, że kierujący renault 71-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go audi, którym kierował 46-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, wskutek czego najechał na jego tył - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, w wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano pasażerkę renault. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Do drugiego ze zdarzeń doszło w niedzielę około godziny 10.20 na K20 w rejonie miejscowości Korne.

- Kierujący Saabem 32-letni mieszkaniec Gdańska nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego najechał na tył nissana, którym kierowała 31-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego. Wskutek wypadku do szpitala trafiła 31-letnia pasażerka nissana - informuje asp. Piotr Kwidziński.

W tym przypadku policjanci fakultatywnie zatrzymali prawo jazdy kat. B 32-letniemu kierowcy Saaba.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.