Ochotnicy z gminy Liniewo świętowali w Wysinie

sobota, 5 maja 2018 r., 19:52
fot. AL

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" - to dewiza strażaków, która przyświeca nie tylko funkcjonariuszom straży, ale i ochotnikom, którzy życie i mienie ludzkie ratują bezinteresownie. Za tę społeczną służbę, za nieustanną chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, dziękowano w sobotę druhom z gminy Liniewo.

Gospodarzem tegorocznych gminnych obchodów Dnia Strażaka była Ochotnicza Straż Pożarna w Wysinie. To pod remizą tejże jednostki spotkali się druhowie, by wspólnie przemaszerować do miejscowego kościoła, gdzie w ich intencji, jak i tych, którzy odeszli już na wieczną wartę odprawiona została msza święta. Po nabożeństwie uroczystym pochodem na czele z pocztami sztandarowymi i gminną orkiestrą, strażacy powrócili na plac przed remizą, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

Akademia z okazji Dnia Strażaka była doskonałą okazją do odznaczenia zasłużonych, jak i podziękowania ochotnikom za ich codzienną bezinteresowną służbę na rzecz drugiego człowieka, za to, że bez względu na porę dnia i nocy, ratują mienie i życie ludzkie. Przybyli goście nie szczędzili więc w kierunku strażaków słów uznania, szacunku i wdzięczności.

- Dzisiaj z szacunkiem i godnie podniesionym czołem w roku jubileuszowym 100-lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości, świętujemy wasz dzień, dzień bohaterów, prawdziwych legionistów św. Floriana, którzy niejednokrotnie ryzykujecie, by walczyć z różnego rodzaju żywiołami. To wy, stoicie na straży bezpieczeństwa i niesienia ratunku życia i mienia drugiego człowieka. Niech więc św. Florian da wam odwagę, moc, chwałę oraz zdrowie do tego, abyście tak jak anioł stróż, w strażackich mundurach, czuwali w dzień i w nocy(..). Warto podkreślić, że przynaleźność do tej elitarnej formacji, jaką jest straż pożarna, to nie tylko zaszczyty, ale przede wszystkim obowiązek honorowej, odpowiedzialnej, obywatelskiej i patriotycznej postawy - mówił wójt gminy Liniewo, Mirosław Warczak.

- W dniu naszego wspólnego święta przyjmijcie moje najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za to, że jesteście, za to jacy jesteście, że zawsze mogę na was liczyć i mogę być dumny z tego, że jestem jednym z was - dodawał st. bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

Krzysztof Michnowski, radny powiatu kościerskiego, w imieniu władz powiatowych, wręczył na ręce prezesów jednostek OSP gminy Linewo dyplomy podziękowania za służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Specjalne podziękowania w tym zakresie trafiły też do komendanta gminnego dha Wiesława Szarmacha.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.