Piknik Patriotyczny w kościerskiej Strzelnicy

czwartek, 3 maja 2018 r., 18:56
fot. AL

Gry i konkursy z Kościerskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, występ orkiestry dętej Begama Bis Gminy Kościerzyna, zabawa z zespołem 4 Takty, 3-Majowe Strzelania z Kurkowym Bractwem Strzeleckim, a także darmowy poczęstunek, czy możliwość otrzymania flagi Polski - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników Pikniku Patriotycznego w Kościerzynie.

Tradycyjnie po oficjalnych uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja nadszedł czas na wspólną zabawę. W czwartkowe popołudnie na terenie Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" odbył się więc Piknik Patriotyczny. Wydarzenia cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców, zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych, a organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie.

Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta Begama Bis Gminy Kościerzyna, a do wspólnej zabawy przygrywał zespół 4 Takty. Na najmłodszych czekały liczne gry i konkursy, które przygotował Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszyscy mogli też skorzystać z darmowego posiłku. Piknikowi towarzyszyło 3-Majowe Strzelania z Kurkowym Bractwem Strzeleckim.

W związku z tegoroczną 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, rozdano też kolejne flagi biało-czerwone, a dla uczestników miejskiej zabawy kolejny, trzeci puzzel układanki niepodległościowej,.

Z fotorelacją z oficjalnych obchodów 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.