Kościerzyna. Uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

czwartek, 3 maja 2018 r., 16:28
fot. AL

227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski uczciły w czwartek oficjalne delegacje i mieszkańcy Kościerzyny. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Józefa Wybickiego oraz na placu Jana Pawła II.

3 maja to szczególna data w kalendarzu Polaków. Tego dnia w całym kraju uroczyście obchodzona jest rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791 roku - pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Nie inaczej było w Kościerzynie.

Jak co roku, uroczyste gminno-powiatowe obchody w dniu 3 maja rozpoczęły się złożeniem pamiątkowych wiązanek przed pomnikiem Józefa Wybickiego. Stamtąd poczty sztandarowe w towarzystwie orkiestry Begama i mieszkańców miasta barwnym korowodem przemaszerowali na pobliski plac Jana Pawła II, gdzie wzięli udział w uroczystej mszy św.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.