Uczcili Dzień Flagi - kościerski Rynek w barwach biało-czerwonych

środa, 2 maja 2018 r., 18:39
fot. AL

Kilkuset małych i dużych cyklistów miłośników hulajnogi wzięło udział w tegorocznej Patriotycznej Paradzie Rowerów, która przejechała ulicami Kościerzyny. W ten sposób mieszkańcy Serca Kaszub uczcili święto biało - czerwonych barw narodowych. Na Rynku zaś czekał na nich występ najmłodszych kościerzaków, jak i rowerowe show w wykonaniu Jonasza Pakulskiego.

Z okazji przypadającego 2 maja Święta Flagi ulicami Kościerzyny po raz kolejny przejechała parada rowerów. Na dwóch kółkach ulicę Długą dzielnie przemierzali najmłodsi mieszkańcy miasta. Nie zabrakło patriotycznych akcentów w postaci flag,czy innych biało-czerwonych gadżetów. W przejeździe wzięło udział kilkuset małych miłośników jednośladów z rodzicami.

Po pokonaniu trasy na wszystkich czekał występ małych kościerzaków. Z uwagi na tegoroczną rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, władze miasta rozdawały także flagi biało-czerwone, które mają ozdabiać domostwa od 3 maja aż do 11 listopada.

Zwieńczeniem Patriotycznej Majówki Rowerowej był pokaz Jonasza Pakulskiego - rowerowego akrobaty, uczestnika dziesiątej edycji programu Mam Talent. 40 minutowe widowisko rowerowe łączące w sobie ogromne emocje, rozrywkę oraz edukację spotkało się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców Kościerzyny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.