Giełda szkół w Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu

środa, 2 maja 2018 r., 09:42
fot. nadesłane/ZK Wielki Klincz

Dla młodych ludzi, kończących naukę nadchodzi czas bardzo ważnych decyzji, czyli wyboru przyszłej ścieżki kształcenia. Dlatego też uczniowie klas II i III gimnazjum, jak również klasy VII szkoły podstawowej, którzy już w przyszłym roku będą podejmować takie decyzje, wzięli udział w Giełdzie  Edukacyjnej, która odbyła się w środę, 25 kwietnia w szkole w Wielkim Klinczu.

Podczas giełdy zaprezentowana została oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych: Powiatowych Zespołów Szkół Nr 1, Nr 2, Nr 3 z Kościerzyny oraz Zespołu Szkół Rolniczych z Bolesławowa. Podczas prezentacji można było bliżej poznać kierunki kształcenia, degustować przysmaki przygotowane przez uczniów tych szkół specjalnie na ten dzień, wyśmienitych babeczek, ciasteczek, chleba ze smalcem oraz z bliska przyjrzeć się pracy przyszłych cukierników, fryzjerów i  kosmetyczek.

Giełda była nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z kierunkami kształcenia, praktykami oferowanymi przez szkoły, ale też do rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy odpowiedzieli na wszystkie pytania nurtujące naszych przyszłych absolwentów i pomogli im w wyborze dalszej drogi.

nadesłane/Wojciech Drzewiński/dyrektor Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.