Na jeziorze Wdzydze wywróciła się łódka - dwie osoby wpadły do wody

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 15:42
fot. nadesłane/KP PSP Kościerzyna

Na jeziorze Wdzydze trwa akcja ratownicza. Wskutek wywrócenia się łódki, dwie osoby wpadły do wody. W działaniach bierze udział między innymi Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościerzyny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na jeziorze Wdzydze. Na akwenie przewróciła się żaglówka, w wyniku czego dwie osoby wpadły do wody. Na pomoc poszkodowanym ruszyły załogi łódek z pobliskiej przystani, OSP Kościerzyna, OSP Wdzydze oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Kościerzynie.

Poszkodowane osoby bezpiecznie przetransportowano na brzeg, a żaglówka po usunięciu z niej wody przez nurków SGWRN, została odholowana przez łódź OSP Kościerzyna.

W akcji uczestniczyło trzech nurków SGRWN Kościerzyna, łódź i jeden druh OSP Kościerzyna, OSP Wdzydze oraz dwie łodzie z Przystani u Grzegorza.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.