Kościerscy strażacy na podium w programie "Ognisty ratownik - gorąca krew"

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 15:20
fot. nadesłane/Kuba Rewiński POO PCK w Gdańsku

Strażacy z Kościerzyny ponownie znaleźli się w gronie najaktywniejszych jednostek biorących udział w XII edycji programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". Oddając w minionym roku łącznie blisko 40 litrów tego dającego nadzieję i ratującego życie płynu zajęli drugie miejsce w Pomorskiem.

W środę w Pomorskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża odbyło się podsumowanie XII edycji Programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". Łącznie w 2017 roku w ramach tejże akcji pomorscy strażacy (funkcjonariusze i ochotnicy) oddali ponad 375 litrów krwi.

Najaktywniejszą jednostką wśród komend powiatowych okazała się Komenda Miejska PSP w Sopocie. Na drugim zaszczytnym miejscu znalazła się Komenda Powiatowa PSP w Kościerzynie.

- Łączna ilość udokumentowanej krwi oddanej w ciągu całej edycji to 37,35 litrów, w tym 11 funkcjonariuszy PSP oddało 12,6 litra krwi, natomiast 16 litrów oddali strażacy OSP i uczestnicy pięciu przeprowadzonych akcji, w tym kontynuowanych w tym roku Sobót Mundurowych Krwiodawców - informuje mł. kpt. Radosław Zwara, prezes Klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie.

Jak dodaje, do tegorocznej, trzynastej edycji programu ,,Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" ponownie zgłoszona została Komenda Powiatowa PSP w Kościerzynie oraz trzy jednostki OSP - Liniewo, Wielki Klincz i Wdzydze Tucholskie.

- Zachęcamy wszystkich do udziału w oddawaniu krwi - podsumowuje mł. kpt. Radosław Zwara.

Warto dodać, że Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KP PSP w Kościerzynie powstał w maju 2013 roku. Na spotkanie założycielskie przybyło 16 strażaków - funkcjonariuszy i ochotników. Z roku na rok liczba klubowiczów wzrasta. Obecnie strażacki klub liczy 52 osoby. W tym roku strażacki klub świętuje jubileusz pięciolecia aktywnej działalności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.