"Trzeźwy autobus" - policjanci kontrolowali kierujących autobusami

środa, 25 kwietnia 2018 r., 07:50
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W poniedziałek, 23 kwietnia kościerscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Trzeźwy autobus", której głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących autobusami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu. Na terenie naszego powiatu skontrolowano ponad 20 autobusów - wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Od wczesnych godzin porannych w poniedziałek kierujący autobusami byli kontrolowani pod względem trzeźwości przez policjantów. Kierowcy autobusów ponoszą ogromną odpowiedzialność. Niestety, zdarza się, że wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze, oprócz badań alkomatem, w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że kierujący znajduje się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu, korzystali także z narkotesterów. Mundurowi zwracali również uwagę na inne wykroczenia oraz stan techniczny pojazdu.

Na terenie naszego powiatu skontrolowano ponad 20 autobusów. Nie stwierdzono nieprawidłowości. Takie akcje będą przeprowadzane cyklicznie.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.